Чужої біди не буває

Третього грудня міжнародна спільнота відзначає День людей з інвалідністю

Інформує веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо".

Цей день жодним чином не анонсується як свято, переконана директор Вишгородського районного територіального центру соціального обслуговування Наталія РУДЬКО. Він – як ще одна нагода звернути особливу увагу на людей з обмеженими можливостями, допомогти, підтримати їх теплим словом, подарувати добрий настрій.

Міжнародний день людей з інвалідністю у Вишгородському районі традиційно провели у приміщенні Церкви Бога Живого у Вишгороді. Організаторами та кураторами цього тематичного заходу стала громада Церкви та Вишгородський районний територіальний центр соціального обслуговування населення за співучасті районної та міської ради ветеранів, районної організації Товариства Червоного Хреста, Благодійного фонду «Святої Ольги», Вишгородської районної бібліотеки.

А до участі долучились громадяни з обмеженими можливостями з усієї Вишгородщини, а також голова Вишгородської районної ради Ростислав Кириченко, в. о. голови Вишгородської райдержадміністрації Олексій Данчин, секретар Вишгородської міської ради Тетяна Бражнікова, депутат Київської обласної ради Андрій Пещерін, представники ветеранських та громадських організацій.

Керівники міста та району, звертаючись до присутніх на заході, зауважували, що Міжнародний день людей з інвалідністю – це ще одна нагода нагадати громадськості, що уважне, милосердне ставлення до людей з особливими потребами є ознакою справжньої цивілізованості та високої культури. У районі діють районна та міська програми підтримки людей з інвалідністю, реалізується низка відповідних проектів, але вони не вирішують повною мірою проблем і не задовольняють повною мірою потреб таких категорій. Отож, доречно і надалі приділяти цим питанням особливу увагу, об’єднавши зусилля влади і громади, щоб такі громадяни не почувалися забутими, отримували вчасну допомогу, мали змогу проявляти і розвивати свої таланти.

До речі, такі таланти Вишгородщини були яскраво представлені і на заході – молода поетеса з Димера Ірина Савекіна читала свої прекрасні вірші, а вишгородці старшого віку (активні учасники двох чудових творчих колективів Вишгородщини – хору «Ветеран» та народного фольклорного ансамблю «Золотий вік») разом з творчими колективами Церкви Бога Живого подарували присутнім яскраву лірично-романтичну концертну програму, яка і порадувала, і розчулила аж до сліз…

«Міжнародний день людей з інвалідністю – це день не людей з особливими потребами, а людей з необмеженими можливостями, – говорить директор Вишгородського терцентру соцобслуговування Наталія Рудько. – Ми це побачили сьогодні, ми в цьому переконуємось в нашій щоденній роботі, спілкуючись з нашими підопічними, котрі і вірші пишуть, і вишивають, і співають, і танцюють, і займаються йогою, і комп’ютери освоюють… Одним словом, живуть цікавим і змістовним життям. Головне, щоб було кому підтримати таланти таких людей».

За таку підтримку підопічних Наталя Петрівна щиро дякує усім небайдужим людям, котрі допомагають реалізувати соціально-медичні та культурні проекти територіального центру. Особлива вдячність тим, хто долучився до організації заходу: найперше громаді Церкви Бога Живого, котра впродовж кількох років надає приміщення для проведення заходу, опікується приготуванням благодійного обіду; голові Вишгородської районної ради Ростиславу Кириченку, Благодійному фонду Романа Буковського та відділу освіти РДА за наданий транспорт, що дало змогу прибути до Вишгорода мешканцям віддалених сіл. Вже традиційно до організації проведення заходів з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю долучається і голова правління компанії «Альянс краси» Вадим Геращенко. «Від імені наших підопічних дякую всім нашим партнерам та благодійникам, - говорить Наталя Петрівна. - Їх діяльність ще раз доводить, що чужої біди не буває і що зроблене добро дарує людям радість».