Старі Петрівці: у день храмового свята відкрили артезіанську свердловину

4 листопада у Старих Петрівцях храмове свято – Казанської ікони Божої Матері

Про це повідомляє веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо".

У цей день Старопетрівська громада не тільки долучилась до Божественної Літургії у місцевому храмі, а й відкрила у центрі села біля приміщення сільської ради бювет.

День Казанської ікони Божої Матері – найулюбленіше свято у Старих Петрівцях. Завжди багато гостей, святковий радісний настрій, яким хочеться поділитись з близькими, рідними та друзями, які приїздять до села на гостину. Так було і нинішньої днини. У місцевому храмі примітним було вже те, що до Літургії долучились 11 священнослужителів Київщини, і, разом з настоятелем храму отцем Василем, провели надзвичайно духовну і урочисту службу, освятили воду і окропили нею і стіни храму, і всіх присутніх з побажаннями миру та доброго здоров’я.

Очолив службу Секретар Київської єпархії Православної Церкви України протоієрей Михайло Лисюк. Звертаючись після завершення служби до прихожан храму, він підкреслив, що у наш нинішній непростий час, сповнений різноманітних проблем та викликів, так важливо, аби кожна людина була світильником Віри, втіленням доброчесності, благородства та співпереживання. Тільки за таких умов можливо повернути світу чистоту та любов, які тримають на своїх плечах життя людства.

Нинішній храм Казанської ікони Божої Матері споруджений майже десять років тому, гарно розписаний і опоряджений іконами з ликами Святих. А сьогоднішнього дня до скарбів храму додалася ще й ікона Казанської Божої Матері у різьбленому дерев’яному окладі – подарунок від гостей.

Під урочистий день (престольне сільське свято) і виконком Старопетрівської сільської ради, разом з Старопетрівським сільським головою Ростиславом Миколайовичем Єремою, приурочили іншу неординарну подію – відкриття сільського бювету з трьому колонками.

«На наше велике село не маємо жодного колодязя, крім того, мережа водопостачання замінена ще не по всьому селу, бувають пориви. Саме тому й вирішили збудувати цю артезіанську свердловину, щоб старопетрівчани мали змогу набрати чистої і прохолодної води, - зауважив, відкриваючи бювет, Ростислав Єрема. - Свердловина глибиною 162 метри. Розмістили її саме в центрі села, щоб усій громаді зручно було нею користуватись, адже вода, крім того - чиста вода, це так важливо для людини». Сільський голова подякував усім, хто долучився до спорудження свердловини.

До урочистого відкриття такого важливого для села об’єкта долучились та освятили його і протоієрей Михайло (Лисюк) та настоятель храму Казанської ікони Божої Матері Василь (Хомин) разом з іншими священнослужителями, котрі були присутні на Божественній Літургії у храмі. За переконанням отця Михайла, вже одна присутність такої кількості представників «духовного війська» повинна послужити як добра знакова подія, що вода з цієї свердловини слугуватиме Старопетрівській громаді на добро.