Підтримати, допомогти, зігріти душевним теплом…

Саме такою є мета нашої організації - підтримати, допомогти, зігріти душевним теплом усіх, хто потрапив у складні життєві обставини.

У першу неділю листопада своє професійне свято відзначають працівники соціальної сфери. Серед них - й співробітники нашого Вишгородського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), котрі кожного дня приходять в оселі одиноких хворих людей, інвалідів, щоб доглянути, підтримати, допомогти.

Таких громадян, що потребують сторонньої допомоги і отримують її через послуги Територіального центру, у Вишгороді та сільській місцевості району майже дві тисячі. Надаємо послуги через чотири відділення - соціальної допомоги вдома, стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання, організації надання адресної та грошової допомоги, денного перебування.

У соціальній роботі з літніми одинокими людьми, котрі є основною категорією наших підопічних, потрібно не лише організовувати довготривалий догляд, а й налагоджувати роботу так, щоб допомогти цим людям адаптуватись до нових умов, дати їм можливість реалізовувати свої здібності, долучатись до різноманітних заходів, жити повноцінним життям і не бути відірваними від світу.

Розуміючи це, наші працівники постійно реалізують заходи, спрямовані не лише на зміцнення здоров’я, а й на розширення культурних контактів і соціальних зв’язків одиноких людей поважного віку, на розвиток їх різнобічних інтересів і потреб. Значна увага приділяється сьогодні роботі з учасниками АТО та їх сім’ями, внутрішньо-переміщеними особами, наданню їм не тільки матеріальної, а й психологічної та юридичної підтримки.

Чи не найскладніша ділянка роботи - у відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання. Нашим працівникам важко і у фізичному, і у психологічному плані, адже підопічні, для яких відділення (через відсутність чи відмову рідних і близьких) стало останнім пристанищем у цьому житті, потребують цілодобового стороннього догляду і більше половини з них – вже не встають з ліжка. Однак, кожен з працівників відділення завжди добросовісно виконує свою роботу, приділяє підопічним постійну увагу, щоб вони почували себе тут як удома, у добрій дружній родині. Тут також часто бувають волонтери з тих населених пунктів, де раніше проживали пацієнти відділення, а також школярі, молодь, художні колективи, щоб поспілкуватись зі старенькими, підтримати їх, організувати для них цікаве дозвілля.

Окремо хочу сказати про те, що в останні роки неоціненну допомогу надали відділенню райдержадміністрація та районна рада, депутатський корпус, керівництво Вишгородської центральної районної лікарні. У корпусах відділення проведено капітальний ремонт і тепер наші підопічні проживають у відремонтованих і добре облаштованих кімнатах, а працівники мають належні умови для роботи, в тому числі і в кухонному та пральному блоках.

Найбільше підопічних на обслуговуванні у відділенні соцдопомоги вдома – майже 800 одиноких непрацездатних громадян, яких обслуговує 56 соціальних робітників.

У багатьох випадках соціальний робітник чи не єдина людина, котра буває в господі одинокої хворої людини. Отож на практиці виходить, що на відвідування ним підопічного йде набагато більше передбаченого посадовими обов’язками часу. Але хіба можливо не поспівчувати, не розрадити, не вислухати стареньку людину, яка прагне поділитись своїм наболілим, якій так кортить і сільські новини довідатись, і самій щось розказати. Тож крім щоденної роботи – прибрати в будинку, принести дров та води, купити продукти та ліки, оформити субсидію, оплатити комунальні послуги, допомогти по господарству, нашим соціальним робітникам доводиться виконувати і функції, так би мовити, неофіційного психотерапевта. І, треба сказати, що виконують вони їх не формально, а глибоко співпереживаючи своїм підопічним. Хочу щиро подякувати кожному працівникові цього відділення за їх роботу, адже вони вкладають у неї усю душу.

Відділення денного перебування надає соціальні послуги, спрямовані на пропаганду здорового способу життя та формування позитивного світогляду, усунення обмеження життєдіяльності, підтримку соціальної незалежності громадян похилого віку та інвалідів. Реалізацію цих потреб втілюємо через Університет третього віку «Активне довголіття», при якому працюють факультети - художньо-мистецький, інформаційних технологій, основ медицини та здорового способу життя. З числа працівників та підопічних відділення створено фольклорний ансамбль «Золотий вік», який неодноразово ставав лауреатом обласних та всеукраїнських конкурсів, з успіхом виступає на районних та міських заходах, а минулого року – йому присуджено звання «народний». Також наші підопічні, за домовленістю з театрами та музеями, на пільгових умовах постійно відвідують ці культурні заклади, долучаються до заходів, що проводяться громадськими організаціями та культурно-освітніми закладами району.

Через відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги за районними програмами «Турбота» та «Соціальний захист» наші підопічні та інші малозабезпечені мешканці району мають можливість отримати фінансову підтримку. Ніби й не складна, «паперова» робота у працівників цього відділення. Однак, бути просто статистом у цьому відділенні неможливо: за стосами документів – біди, хвороби, доля наших земляків, які чекають на допомогу… Крім цього, територіальний центр за підтримки комерційних структур, благодійних та релігійних організацій, волонтерів надає малозабезпеченим одиноким громадянам похилого віку та інвалідам гуманітарну допомогу.

Спілкуючись з нашими підопічними, читаючи їх вдячні листи, можемо висловити твердження, що наша робота дає їм змогу не почуватись одинокими, бути у гущі життя громади, заряджатись позитивом і не втрачати віри у добро, мати у житті отой світлий промінець надії, який додає сил.

Наразі у працівників територіального центру чимало реалізованих проектів, а ще більше – нових задумів, які сприятимуть покращенню обслуговування підопічних. З приємністю хочу сказати, що за сприяння райдержадміністрації та районної ради завдяки співпраці з органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями і депутатами усіх рівнів, людьми, котрим небайдужа чужа одинока старість, вдається успішно втілювати наші плани.

У переддень свята висловлюю щиру вдячність усім працівникам територіального центру за працю, за терпіння і доброту, яку вони виявляють до наших підопічних у щоденній роботі.

Колегам з інших установ соціальної сфери дякую за взаєморозуміння і підтримку у реалізації спільних соціальних проектів. Керівництву району і міста, селищному і сільським головам, депутатському корпусу, меценатам, благодійникам, волонтерам, усім небайдужим людям – за розуміння проблем наших підопічних, за допомогу у реалізації наших соціальних проектів і сприяння діяльності територіального центру. Бажаю усім миру, здоров’я, достатку і благополуччя, віри у свої сили і підтримки партнерів!

Наталія РУДЬКО, директор Вишгородського районного територіального центру, заслужений працівник соціальної сфери України.

«Для мене соціальний робітник – це людина, без якої я стану відрізаною від світу. Адже через хворобу, мало виходжу з дому, не кажучи вже про те, щоб поратись по господарству. І соціальний робітник Єфросинія Іванівна Макаренко допомагає мені у хаті і по господарству також, з приготуванням їжі, приносить продукти і ліки, платить за комунальні послуги.

Дякую моїй помічниці за турботу. Розумію, що це її робота. Але ж, знаєте, що кожну роботу можна робити по різному. Вона її виконує дуже добросовісно».

Ольга Іванівна КОТ

с.Жукин


«Хочу щиро подякувати своєму соціальному робітникові Ларисі Михайлівні Крепель за все, що вона для мене робить. Для здорової людини нема проблем прибрати у будинку, приготувати їсти, протопити грубку, принести продукти чи ліки. Але коли людина хвора… Не сила навіть самостійно у двір вийти. Дякую Богові, що є такі люди, які допомагають нам, немічним».

Ганна Демидівна МАРКОВА

с. Глібівка


«Щиро дякую Наталії Петрівні Рудько за роботу відділення соціальної допомоги вдома. По району, наскільки мені відомо, нараховується кілька сотень одиноких старих і немічних людей. Територіальний центр взяв їх під свою опіку. Це не просто опіка, адже соціальні робітники, по суті, допомагають нам вижити.

Добре, що у цих людей є своє професійне свято. Напередодні цього свята дякую своєму соціальному робітнику Ользі Володимирівні Бовтуненко, а заодно і всім працівникам та керівництву Територіального центру за їх роботу. Хай Бог сторицею вертає вам зроблене вами добро!».

Ганна Григорівна ПІЛЬКЕВИЧ

с. Демидів


«Напередодні професійного свята соціального робітника щиро хочу поздоровити Любов Григорівну Аллахвердян. Так склалося життя , що я залишилась одна на цьому світі, але Любов Григорівна допомагає мені жити далі. Добросовісно виконує мої доручення, завжди усміхнена, привітна, доброзичлива. Хочу побажати їй та всім працівникам Територіального центру здоров’я, достатку , радості та миру».

Галина Аріонівна ПОНОМАРЕНКО

м. Вишгород