Другий Спас – щедрий Спас

У Старопетрівському храмі Казанської ікони Божої Матері відбулася святкова літургія з нагоди свята Преображення Господнього.

Преображення Господнє належить до дванадцятьох головних свят, пов'язаних із подіями з життя Спасителя. Святі отці називали його другим Богоявленням.

Про дивовижне Преображення нашого Спаса читаємо в Євангелії від Матфея, Марка та Луки. У них описано, як Господь постав перед апостолами: “...лице Його засяяло, як сонце, одежа ж Його стала білою, як світло” (Мф. 17: 2). Те, що відбулося на горі Фавор, дано було побачити не всім учням, а тільки Петру, Якову та Іоану, які є образом віри, любові і праведності, щоб вони, увірувавши до кінця, укріплювали віру інших. Христові учні стали свідками Божої сили і почули голос Небесного Отця.

Читаючи Євангеліє, ми також відкриваємо для себе цей шлях правди, шлях до вічного життя у Богові, який явив нам Ісус Христос під час Свого Преображення. Господня благодать може преобразити життя кожного з нас, якщо зі щирою любов’ю та покаянням виконувати Божі заповіді та прославляти Господа своїми благими справами.

Під час богослужіння біля храму були виставлені корзини, в які збирали фрукти для сьогоднішніх воїнів. Три великі корзини заповнилися швидко і отець Василь подякував всім прихожанам за підтримку військовослужбовців. Цього ж дня він передав ці дарунки до військової частини.

«Я дуже радий, що в наших селах продовжуються і утверджуються наші українські традиції, якими багатий наш народ, – зазначив настоятель храму протоієрей Василь Хомин. – Дякую за щирі привітання і гарні побажання – хай вони збудуться для всіх і кожного!».

Вітаючи громаду та гостей з шанованим святом та бажаючи «многая літа», отець Василь здійснив чин єлепомазання – щоб благословенне миро наповнило благодаттю Божою кожного християнина.