"Лабіринтові картинки" повідають… про історичну пам’ятку

Вишгородський історико-культурний заповідник встановив перші QR-коди на історико-культурних пам’ятках району. Про реалізацію проекту працівники ВІКЗ та науковці розповіли під час прес-конференції.

Про це повідомляє веб-портал "vyshgorod-life.info" з посиланням на сторінку "Київщина довкола нас" у Faсebook.

Що таке історія? Для країни, для людини? Історія, це те, без чого не відбувається жодна нація. Адже тільки спираючись на потужні пласти вікової історії, народ може відчути свою значимість, віднайти об’єднавчі фактори, які перетворюють населення на самобутню і, водночас, самодостатню націю.

Саме це – донести історичну спадщину до прийдешніх поколінь, зацікавити молодь історією рідного краю, її збереженням та розвитком, – і має на меті проект Вишгородського історико-культурного заповідника щодо QR-кодування історико-культурних пам’яток району. Можливість реалізувати проект QR-кодування Вишгородський історико-культурний заповідник отримав, ставши одним з переможців грантових конкурсних програм Українського культурного фонду і посівши друге місце в номінації «Український культурний монітор».

У межах унікального проекту «Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація й популяризація», який реалізується за підтримки Українського культурного фонду, Вишгородський історико-культурний заповідник оснащує QR-кодами 22 визначні об’єкти Вишгорода та району, 12 з них - об’єкти першочергової важливості. Цій непересічній події і була присвячена прес-конференція Вишгородського ІКЗ «Мандрівка у часі Вишгородщиною», якою зацікавились не тільки місцеві журналісти, а й працівники обласних та всеукраїнських ЗМІ і до якої долучились керівники міського, районного та обласного рівня, провідні науковці та музейні працівники.

Вже деякий час вишгородці зустрічають у своєму місті «лабіринтові картинки» у крапельці – це так зване QR-кодування історично значимих місць Вишгородського району. Над втіленням проекту працювала команда, до складу якої входили IT-шники, дизайнери, археологи, історики, художники, будівельники, збагачуючись одне від одного і знаннями, і надбаннями.

І сьогодні, презентуючи черговий етап проекту, директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко наголошує на значимості цих «картинок»: «Коди не новина у світі, вони інтенсивно використовуються. І ось сьогодні вже й Вишгород цивілізовано підійшов до своєї багатої історичної спадщини, яка донині не була належним чином проявлена. Переконана, що подібним чином зможемо зацікавити і молодь. Адже молодь починає цікавитися, коли її чимось здивувати».

Важливість реалізації проекту відмітили Ігор Золотоверх - начальник управління культури, національностей та релігій Київської ОДА, Олексій Данчин - виконуючий обов’язки голови Вишгородської РДА, Трохим Іванов - заступник Вишгородського міського голови: проект – прекрасна можливість популяризувати сучасну Вишгородщину, залучити туристів та зацікавити молодь історичною спадщиною.

QR-кодування - це своєрідна «пунктирна лінія», що дає змогу мешканцям міста та туристам пройтися історичними місцями, нічого не пропустивши. Відсканувавши код, можна дізнатися історію, цікаві факти про пам’ятку, отримати інформацію про історико-культурне середовище, в якому вона розташована, прокласти зручний туристичний маршрут.

Як наголосив Дмитро Шевченко, завідувач Історичного музею ВІКЗ, вже на сьогодні проект дає, по-перше, можливість проявити, викристилізувати історичні цінності на фоні урбаністичного сьогодення, а, по-друге, – дати можливість музейникам для творчості, для наукових досліджень, допомогти в прокладанні нових туристичних маршрутів, щоб Вишгород не пов’язували здебільшого лише з Київською ГЕС чи Музеєм корупції, як це було донині.

А в подальшому історико-культурний заповідник планує випустити унікальну поштову марку з активним QR-кодом, ввести інтерактивний персонаж («героєм» може стати славнозвісний талісман заповідника - трьохмастна киця Маруся) та залучити до популяризації відомих діячів та зірок шоу-бізнесу. Зокрема, як повідомила Влада Литовченко, в реалізації останнього вона вже заручилась згодою Ірми Вітовської, Ольги Сумської та Святослава Вакарчука.

Після прес-конференції її учасники мали змогу пройтись туристичним маршрутом Вишгорода, акцентувавши увагу щодо історичних місць за допомогою QR-кодування. А ще, завдячуючи партнеру Вишгородського історико-культурного заповідника - прогулянковому теплоходу «Резон», здійснити прогулянку Київським водосховищем, так званим Літописним шляхом Мономаха і таким чином ще раз долучитись до історії Вишгородського краю, почути про трагедію затоплених сіл, сумнозвісний Музей корупції, що виник на святому, по суті, місці для українського козацтва і всієї України – на території Межигірського монастиря. Ось вона, історія, перед нами – споглядаймо, «зчитуймо», пам’ятаймо…

Галина МАКАРЕНКО.

На знімках: під час заходу.

Фото Олександра КОНОНЕНКА та Ольги АВРАМЕНКО

Новина-flash

Щиро дякую за підтримку і допомогу!

Яке це щастя – відкрити очі, побачити сонце і усвідомити, що таких днів у тебе буде ще не один і не два. Дякувати Богу і щирим друзям, що підтримали у складну хвилину, – життя знову сповнене радості і бадьорості, надій і планів, а, значить, – майбутнього.