На всіх кінопрокатників в Україні СБУ завела справи

Прокатників підозрюють в перерахуванні грошей російським спецслужбам і саботажі українських фільмів.

Про це повідомляє інформаційний веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо".

Служба безпеки України порушила кримінальне провадження проти всіх кінопрокатних компаній України. Про це у вівторок, 23 липня, повідомляють Українські новини з посиланням на матеріали суду.

Прокатників підозрюють в перерахуванні грошей російським спецслужбам і саботажі українських фільмів.

Провадження відкрито на підставі звернення депутата Верховної Ради. Згідно з його зверненням, український ринок кінопрокату зараз поділений між компаніям В&Н Film Distribution Company, Ukrainian Film Distribution, Kinomania, Volga Ukraine, Multi Media Distribution, які з'явилися на українському ринку як дочірні підприємства компаній РФ, мають плідні фінансово-господарські відносини з російськими компаніями, їхніми кінцевими власниками виступають громадяни РФ. Депутат стверджує, що щорічно дані компанії отримують в Україні близько 100 млн доларів у вигляді касових зборів, частину з яких приховують, а частину перераховують на адресу російських компаній за прокатні права.

"Зазначені протиправні перерахування не залишилися без уваги спецслужб РФ, які протягом 2014-2016 років фактично змусили власників компаній, що працюють на ринку кінопрокату України, спрямовувати частину своїх доходів для фінансування дій невстановлених осіб з метою здійснення масових заворушень на території України, посягання на її територіальну цілісність, дестабілізації політичної та економічної ситуації. У свою чергу, отримавши фактичну підтримку спецслужб РФ, власники вищезгаданих компаній використовуються як агенти впливу в Україні, диктуючи умови на ринку кіноіндустрії та саботуючи просування і показ українських стрічок", - цитують Українські новини фабулу кримінального провадження.

Новина-flash

Вишгород слухав слово Шевченка…

Вечір «Соловейко в темнім гаї сонце зустрічає…», присвячений творчості великого сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка, відбувся у Вишгородському районному будинку культури «Енергетик».