Продукт-вбuвця: нeбезпечна рафінована олія

Про рафіновану олію. Без емоцій. Тільки факти

Спосіб виготовлення:

1. Екстракція. Насіння заливають нафтохімічним розчинником (частіше гексан). Інтернет на допомогу – ви можете легко дізнатися подробиці про цей отруйний наркотик-розчинник. Незважаючи на всі випарювання – гексан в олії залишається.

2. Рафінація. Видалення всіх корисних речовин, заради яких має сенс вирощувати насіння на олію: лецитин, хлорофіл, вітамін Е і мінерали.

3. Очищення. Вплив лужним розчином.

4. Знебарвлення. Діатомовою землею. Або водяною парою під вакуумом.

5. Фільтрація. Тут олія втрачає каротин та інші залишки корисних речовин.

6. Дезодорування. Видалення ароматичних речовин шляхом прогонки водяної пари під вакуумом.

І ось це розливають по пляшках і називають олією. Про уловки маркетологів, що дозволяють впарювати це населенню, навіть говорити нічого.

У процесі такого «очищення» відбувається ломка і перекручення молекул жирних кислот, що призводить до створення молекул-виродків – трансізомерів жірних кислот, або – трансжирів.

Рафіновані олії містять до 25% трансжирів! Цих речовин в природі не існує! Тому організм не знає, як з ними впоратися і не може вивести їх назовню. З роками вони накопичуються і створюють великі проблеми організму: трансжири надзвичайно токсичні і породжують тяжкi наслідки – стрeс, атеросклероз, ішемію, хвороби серця, рaк, гормoнальні збої (наприклад – ожиріння) і т. Д.

А потім кажемо – хвороби помолодшали. Все просто...

Чому ж багатьом людям в нерафінованих оліях «запах не подобається»? На жаль, ми відвикли від натуральних ароматів. Хімічні ароматизатори повністю замінили нам природні запахи.

Це стрaшно. Це як з фільмів про техногенне майбутнє, де аромат трави називається смородом, запах дощу – цвіллю, а світло сонця – нестабільним шкідливим освітленням.

На якій олії можна смажити без шкоди?

Не шкідливої, для смаження на олії, на жаль, не буває. Але те, що існують МЕНШ шкідливі, це правда. І зараз ми розберемо, яка саме:

Кокосове масло

На першому місці стоїть харчове кокосове масло. Це єдине масло, яке не руйнується і не стає отруйним при нагріванні. Воно практично на 90% складається з насичених жирних кислот рослинного походження. Через це воно може витримувати температуру до 350 градусів, так що його можна використовувати при смаженні, і навіть при випіканні ваших улюблених страв.

Але є один мінус цього масла – воно не з дешевих. Якщо для вас це не проблема, то сміливо можете його купувати і смажити на кокосовій олії все, що вам хочеться. До речі, його використовують не тільки для випічки, але і для приготування будь-яких гарячих страв.

Олія виноградніх кісточок

Завдяки високому вмісту в складі олеїнової кислоти і низькому вмісту Омега-3 жирної кислоти виноградна олія відрізняється високою стійкістю до нагрівання до високої температури (точка «диміння» цієї олії становить 216 градусів), в зв’язку з чим вона може використовуватися для смаження або запікання в духовці (до зазначеної температури, не вище).

Оливкова олія

Наступна олія, на якій можна смажити, це оливкова олія. Через те, що оливкова олія на 76% складається з мононенасичених жирних кислот, вона вважається однією з найбезпечніших, які можуть застосовуватися при смаженні.

Для самих нетерплячих розповімо про те, як рафінують рослинну олію

А ось так: беруть насіння і заливають його … гексаном. (прим. Гексан – це органічний розчинник, аналог бензину).

Після того, як з насіння виділяється олія, гексан видаляють парами води, а те, що залишилося – луг. Потім отримане обробляється водяною парою під вакуумом, щоб відбілити і дезодорований продукт. І потім ЦЕ розливають в пляшки і гордо іменують олією.

Чому ж така рослинна олія приносить шкоду? Та тому, що як не обробляй, а залишки Бензину та інших хімікатів все одно містяться в олії.

Рафінована олія, що пройшла теплову і хімічну обробку, збіднена білками, вітамінами, фосфатидами, каротином і хлорофілом. ЇЇ жирний склад відрізняється від початкового, а стійкість до окислення знижена.

А народ роками вживає цю олійку з бензинчиком і дивується, що старіє швидко, що рaк помолодшав.

Думайте, чим ви харчуєтеся або за вас подумають інші.

Новина-flash

Київщина: сьогодні Біла Церква залишиться без водопостачання

Сьогодні, 9 червня, у Білій Церкві припинять водопостачання у зв’язку з потрапляння у річку Рось хімічних речовин, які можуть викликати отруєння людей