Сьогодні Київщина відзначає День пам'яті святих жон-мироносиць і День Матері

12 травня, у Неділю 3-ю після Пасхи, у Старопетрівському храмі Казанської ікони Божої Матері урочисто відзначили День пам’яті святих жон-мироносиць

Про це повідомляє веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо".

Настоятель храму Казанської ікони Божої Матері протоієрей Василь (Хомин) звершив Божественну літургію.

Після Богослужіння пастир виголосив повчальне слово та привітав усіх вірянок зі святом жон-мироносиць. Він побажав жінкам ревної віри, жертовної любові й самовідданого служіння Господу, які були у жінок-мироносиць. А також, нести у цей світ мир, радість та добро.

Кожну, з присутніх у храмі, жінку протоієрей Василь привітав букетом живих квітів.

День пам'яті святих жон-мироносиць встановлений Православною Церквою на честь жінок, які йшли за Христом і першими дізналися про Його воскресіння.

До числа жінок-мироносиць Церква відносить кілька благочестивих жінок, що згадуються в Євангелії: «Марія Магдалина, Марія Яковова, Саломія, Іоанна та інші з ними», пише «Фома».

Свято присвячене звичайним жінкам - Христовим ученицям, які невідступно слідували за своїм Учителем.

Ці жінки невідступно слідували за Христом під час Його проповіді Євангелія поряд з апостолами. Вони служили першій християнській громаді своїм маєтком.

Коли ж Господь був відданий нарузі і розп'яттю на Голгофі, жінки-мироносиці пішли і туди, на відміну від більшості апостолів, що порозбігалися. Не ховаючись, вони стояли і плакали біля підніжжя хреста Спасителя.

На третій день після розп'яття, вранці в неділю, жінки-мироносиці прийшли до гробу Христа, щоб помазати Його тіло запашним маслом - миром. Помазання пахощами тіла померлого було поширеною традицією на Близькому Сході.

Коли жінки прийшли до гробу, вони виявили, що камінь, який закривав вхід до печери, відкинутий, похоронне ложе порожньо, а на його краю сидить ангел.

Вісник Божий повідомив жінкам про те, що Спаситель воскрес, після чого вони поспішили до міста, щоб розповісти про це апостолам.

З апостолами Іоанном і Петром до печери повернулася одна зі святих жон - Марія Магдалина. Не знайшовши ані Христа, ані ангела, апостоли незабаром в подиві пішли, Марія ж залишилася біля труни.

Раптово їй з'явився воскреслий Господь, але вона Його не впізнала. Тільки коли Спаситель назвав її по імені, Марія Магдалина впізнала Спасителя. Христос заповідав свідчити про Своє воскресіння, що Марія і зробила, дійшовши з цією звісткою до самого римського імператора Тіберія.