Сміття, що нас вбиває

Екологи наголошують, що деякі побутові відходи розкладаються в землі до 500 років.

Про це інформує веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо".

Людство продукує величезну кількість відходів своєї життєдіяльності. У деяких країнах до цього ставляться досить серйозно і взялися як до сортування сміття, так і до його переробки.

А що Україна? В нашій країні тільки починають серйозно ставитися до проблеми, запроваджуючи сортування відходів та їх утилізацію. Екологи ж попереджають, що це вже сьогодні – одна з найсерйозніших проблем, що загрожує здоров’ю і життю людства, бо навіть для розкладання органічних відходів потрібні іноді роки, а то й десятиліття.

Органічні продукти природного походження розкладаються доволі швидко: вже за 10 днів на цінне добриво перетворюється послід тварин. Рештки їжі бактерії, що викликають гниття, перероблять за декілька тижнів.

Дрібним рослинним решткам – листю, плодам, насінню, висохлій траві знадобиться більше часу: вони поступово перегнивають та повністю перетворюється на гумус протягом місяця-двох, найбільше знадобиться часу – до наступного року. Для розкладання великих гілок часу потрібно більше – до 10 років. Однак, нажаль, у нас і зараз доволі широко використовують найпростіший спосіб утилізації – спалювання, знищуючи це органічне «багатство» та забруднюючи навколишнє середовище.

Серед органічних решток доволі довго розкладається шкірка банана – до півроку. Отож, перш ніж кинути її на землю, подумайте, скільки вона валятиметься у вас під ногами.

Близько року потрібно мікроорганізмам, щоб «утилізувати» вироби з натуральної шерсті, а ось щоб повністю піддався розкладанню одяг, виготовлений із бавовни, віскози, льону, знадобиться – до трьох років.

Відходи з паперу розкладаються в різні терміни: звичайний автобусний квиток за місяць, газети і книги – за 2 роки, а оброблений воском папір – не менше, чим за 5 років.

Вироби з дерева, як і великі гілки, розкладаються протягом 10 років. Однак, якщо деревину чимось обробили, то часу на розкладання потрібно більше: покриті лаком або масляною фарбою дошки розкладаються – більше 13 років.