Київщина: і найнебезпечнішій хворобі – можна протистояти

З нагоди Всесвітнього дня боротьби проти раку за ініціативи голови Вишгородської районної ради Ростислава Кириченка відбувся «круглий стіл» «Шлях до життя».

Про це повідомляє веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо".

Сьогодні онкологія – одне із найстрашніших захворювань сучасної цивілізації, яке в багатьох випадках забирає у людини найдорожче – життя.

Констатуючи астрономічні цифри захворювань у світі, Міжнародний союз проти раку проголосив цей день з метою підвищити обізнаність людей про цю страшну хворобу, звернути увагу на те, що їй можна протистояти – запобіганням та раннім виявленням, ефективним лікуванням, коли новітні технології не тільки вселяють надію, а й дають обнадійливі результати, в багатьох випадках – до повного одужання хворого. Рак сьогодні вже перестає бути вироком приреченим. Це хвороба, з якою можливо боротися і яку можна здолати.

Саме на таких моментах ефективної боротьби зі страшною хворобою наголошували учасники «круглого столу» «Шлях до життя». У засіданні взяли участь лікарі, працівники управління праці та соціального захисту населення, територіального центру соціального обслуговування, члени громадської організації «Сокіл», що опікується проблемами онкохворих, мешканці Вишгородщини, котрим довелося протистояти онкологічним захворюванням і на собі відчути весь їх тягар.

Також учасники «круглого столу» акцентували увагу на відсутності в країні збалансованої системи щодо лікування та реабілітації хворих, забезпечення лікувальними препаратами. Саме тому, на думку учасників заходу, буде доречно ініціювати створення у Вишгородському районі відповідної цільової програми, спрямованої не тільки на підтримку онкохворих, їх лікування та реабілітацію, а й на профілактичні заходи, адже, як наголошують лікарі, у 50 відсотків випадків хворобу можна попередити.