Роботодавцям пропонують перейти на чотириденний робочий тиждень

Зниження числа робочих днів піде на користь і компаніям, і їх співробітникам.

Про це повідомляє веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо" із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

І тому світу слід задуматися про масовий перехід на 4-денний робочий тиждень. Про це заявили в ході Всесвітнього економічного форуму в Давосі авторитетні експерти.

"Думаю, у нас є хороші експерименти, що демонструють, що при зниженні тривалості робочого часу люди можуть ефективніше зосередити увагу, їхня виробка залишається такою ж, при цьому якість і креативність найчастіше зростають, – заявив під час форуму психолог Уортонської школи бізнесу при Пенсільванському університеті Адам Грант. – І вони більш лояльні до організацій, які готові проявити гнучкість стосовно їхнього життя поза роботою".

З ним згоден економіст й історик Рутгер Брегман, який нагадує, що провідні уми – економісти, соціологи, філософи десятиліттями вірили, що з часом людство зможе працювати все менше і менше. Ситуація змінилася лише в 70-ті роки двадцятого століття.

"Підприємці-капіталісти ще в 20-е і 30-е роки виявили позитивний вплив скороченого робочого тижня на продуктивність. Наприклад, Генрі Форд побачив, що після переходу від 60-годинного до 40-годинного робочого тижня його робочі стали продуктивнішими, оскільки менше втомлювалися", – наголосив він.

Крім того, експерти згадали про дані Організації економічного співробітництва і розвитку: що більше часу витрачається на роботу, то нижче продуктивність праці і ВВП на кожну годину роботи. Так, Південна Корея й Мексика лідирують за кількістю відпрацьованих громадянами годин за рік серед 36 найбільш розвинених країн світу. Однак переробки не підвищують продуктивність праці, яка в обох країнах близька до мінімального рівня в цій групі.

Новина-flash

Колектив "Золотий вік" з Вишгорода номінували на звання "народний"

Атестаційна комісія прийняла рішення присвоїти фольклорному аматорському колективу з Вишгорода звання «народний».