Сьогодні день народження Святійшого Патріарха Філарета – його Святості виповнюється 90 років

Україна дякує вам, Святіший владико, за Апостольську працю, за народжену Вашими молитвами ПРАВОСЛАВНУ ЦЕРКВУ УКРАЇНИ!

Про це повідомляє веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо".

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет (у миру - Михайло Антонович Денисенко) народився 23 січня 1929 року в селі Благодатному Амвросіївського району Донецької області.

1 січня 1950 року прийняв чернечий постриг з ім'ям Філарет. У 1952-му закінчив Московську духовну академію, отримавши учений ступінь кандидата богослов'я.

Після проголошення 24 серпня 1991 року незалежності України усю свою діяльність спрямував на єдину мету - «Незалежній державі - незалежну церкву» і зміг довести цю історичної ваги справу до логічного завершення: 15 грудня 2018 року створена автокефальна Православна церква України.

8 січня 2019 року президентським указом Філарет удостоєний звання Герой України. Вручаючи Патріарху зірку Героя України, Президент України Петро Порошенко зазначив, що Святіший і донині залишаєтеся духовним лідером українського народу.

Вітаючи сьогодні Патріарха Філарета з 90-річчям, Президент України Петро Порошенко, Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман та секретар РНБО Олександр Турчинов висловлювали Святійшому Патріарху Філарету глибоку повагу та вдячність, наголошували, що він є взірцем і наставником для багатьох українців, людиною, яка з українським народом виборола автокефалію Української православної церкви.

Новина-flash

Чемпіонат Європи з середньовічного бою пройде під Києвом

Приїжджайте 20, 21 та 22 вересня до Древнього Києва в Князівстві Київська Русь («Парк Київська Русь») на грандіозний фестиваль європейського масштабу.