Банкомати в Україні тепер видаватимуть і валюту

З початком нового року маємо чимало нововведень – зросла мінімалка у зарплаті і пенсіях, підскочили деякі тарифи. Серед нововедень – у банкоматі можна буде поміняти валюту.

Про це інформує інформаційний веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо".

Почнемо з останнього. За постановою НБУ №63, яка набрала чинності 1 січня, у банкоматах можна буде купувати та продавати іноземну валюту.

У спеціально пристосованих банкоматах можна буде внести національну готівку і навзамін отримати іноземну. Картка відповідного банку для цього не потрібна. Банкомат видасть чек з роздруківкою щодо суми валюти до видачі, суми комісії, курсу конвертації тощо. Якщо сума буде в межах чи понад 150 тисяч гривень, клієнту доведеться ввести своє ім’я та поставити на чеку підпис (однак, тут також такі операції не проводитимуть всі без виключення банкомати).

Наразі проводити конвертацію буде можливо лише готівкою, однак, за словами заступника голови правління Ощадбанку Антона Тютюна, розглядається можливість проводити відповідні безготівкові операції для клієнтів банків.

З нового року мешканцям деяких регіонів доведеться на 10-24% більше платити за теплоенергію. Укртелеком також «не відстає», вводиться другий етап підвищення тарифів на фіксований зв'язок. Згідно з рішенням НКРЗІ від 18 вересня 2018 року №488, вартість місячної абонплати для населення за стаціонарний телефон зросте у містах на 9% (54,28 гривень проти 49,8); у селах на 19% (54,28 гривень проти 45,6 гривень). Для підприємств та бюджетних організацій абонплата зросте до 59,59 грн.

І коли попередні підвищення не радують громадян України, то, принаймні, пенсії та зарплати тепер стали вищі. Із 1 січня мінімальна зарплата збільшилася до 4173 грн (у погодинному перерахунку – 25,13 грн). У 2018-му розмір мінімалки становив 3723 гривні (22,41 грн у погодинному перерахунку).

Із 1 січня, як повідомили Пенсійному фонді, зростуть мінімальні пенсії для тих, кому виповнилося 65 років і хто має великий трудовий стаж (для чоловіків –35 років, для жінок – 30), а також для військових пенсіонерів.

А ось з 1 березня нинішнього року, за інформацією Віце-прем'єр-міністра Павла Розенка, буде проведено підвищення пенсій для інших категорій – близько 11 млн громадян. Перерахунок становитиме 15-40%.