Абонентська плата за кабельне телебачення в Україні з першого січня значно подорожчає

З першого січня 2019-го року в Україні значно подорожчають послуги платних телевізійних сервісів, включаючи кабельне телебачення, IPTV, інші технології.

Про це поінформували на інформаційний веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо" за повідомленням Асоціації правовласників та постачальників контенту.

Відомо, що згідно з даними Державної служби статистики, за перше півріччя 2018-го, середній обсяг реалізованих послуг на одного абонента кабельного телебачення (в тому числі й цифрового) в Україні зараз складає приблизно 72 грн.

Абонентська плата може зрости на 15-40 % залежно від територіальних особливостей, набору телеканалів, різних економічних показників діяльності провайдерів, повідомляють в асоціації. Мінімальні тарифи за доступ до пакетів тільки з українськими телеканалами після підвищення можуть становити – 56–70 грн (залежно від добробуту області).

Але, вірогідніше за все, тарифи будуть вище, оскільки провайдерам доводиться витрачати значні кошти на закупівлю прав на ретрансляцію іноземних розважальних телеканалів, щоб зацікавити абонента й створити додаткову цінність телепослуги в порівнянні з безкоштовною ефірної цифрою.

Підвищення пов'язане зі збільшенням плати за використання прав на інтелектуальну власність виробниками українського контенту, а також, з необхідністю підвищення зарплати працівникам, оплати за електроенергію.