Філарет продовжує бути Патріархом української церкви

На Об’єднавчому соборі главою Автокефальної української церкви обраний митрополит Переяславський та Білоцерківського Єпіфаній (Думенко). Та це не означає, що Патріарх Філарет відійшов від справ.

Багато було надій на те, що Автокефальну українську церкву очолить людина, котра доклала титанічних зусиль, щоб це об’єднання відбулася. Однак, мудрий і далекоглядний, Патріарх Філарет передав цей почесний, а разом з тим і важкий посох представнику молодшого покоління сподвижників об’єднавчої мети, вибивши з рук супротивників духовного об’єднання українства чи не основний доказ подальшого фальшування – мовляв, Філарет бореться за титул для себе.

Та Патріарх Філарет залишиться духовним лідером української церкви і після сьогоднішнього обрання предстоятеля української церкви. На цьому наголосив і Президент України Петро Порошенко, виступаючи на Софійській площі перед багатотисячним зібранням вірян, що прийшли підтримати Об’єднавчий собор.

Архієпископ Євстратій (Зоря) повідомив, що Філарет (Денисенко), предстоятель УПЦ КП, став почесним Патріархом Православної церкви в Україні, він буде продовжувати служити українській церкві в кафедральному Володимирському соборі.

Після об'єднання церква отримала назву «Православна церква України». Митрополит Переяславський та Білоцерківський Єпіфаній (Думенко), обраний предстоятелем автокефальної церкви, отримав титул митрополита Київського і Всієї України. Тепер 6 січня 2019 року він отримає томос про автокефалію для Об'єднаної православної церкви в Україні з рук Вселенського патріарха Варфоломія. Разом із митрополитом Епіфанієм за отриманням томосу про створення об'єднаної Православної церкви України поїде також Петро Порошенко, президент України.