Введення воєнного стану не вплине на пенсійні виплати

На цьому наголосив Голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус під час перебування з робочою поїздкою у Вишгородському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Київської області.

Про це повідомляє веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо".


До робочої поїздки також долучились заступник голови Київської ОДА В’ячеслав Кучер, директор департаменту пенсійного забезпечення ПФУ Олена Охріменко, начальник головуправління ПФУ у Київській області Василь Фатхутдінов.

Начальник Вишгородського об’єднаного управління ПФУ Оксана Тарасенко, розповідаючи про роботу управління, наголосила, що вся діяльність спрямована на те, щоб максимально наблизити послуги до пенсіонерів. Це робиться вже, починаючи від «кнопки виклику», передбаченої для людей з обмеженими можливостями перед сходами: до пенсіонера спускається працівник управління, щоб проконсультувати чи взяти документи для оформлення, вручити довідку.

А вже у самому приміщенні управління працює «Громадська приймальна», де практично без черги можна отримати консультацію, довідку, оформити подання на отримання пенсії й таке інше. Керівники Пенсійного фонду та КОДА мали змогу детально познайомитись з роботою «Громадської приймальні». Тут, як і кожного дня, було чимало категорій пенсіонерів – атовці, чорнобильці, держслужбовці, пенсіонери за віком та пенсіонери-інваліди. І на запитання «Чи задоволені вони роботою управління?» відповідали, що це завжди - оперативно, високопрофесійно, якщо відмова – то обгрунтована, пенсійні виплати завжди проводяться без затримок. Відмічали й особисту участь керівника управління Оксани Тарасенко, як депутата районної ради, у вирішенні соціально-побутових проблем атовців та інвалідів, чиє захворювання пов’язане з наслідками аварії на ЧАЕС.

Голова правління ПФУ відмітив, що в управлінні доречно організована інформаційна робота. В «Громадській приймальні» чимало інформаційних матеріалів, котрі відвідувачі можуть взяти з собою, а кілька хвилин очікування перед дверима до «Громадської приймальні» також не пропадають дарма - на моніторі демонструються відеоролики, що розповідають про можливості пенсійного забезпечення. Корисна інформація розміщена і в коридорах управління.

Ще одним аспектом «наближення до людей», як поінформували працівники управління, є пункти прийому у сільській місцевості, виїзні приймальні у населених пунктах, що організовуються управлінням за потребою спільно з виконкомами місцевих рад.

Користуючись нагодою, відвідувачі управління ПФУ задавали керівнику Пенсійного фонду чимало запитань - як буде з виплатами в умовах воєнного стану, як розвиватиметься далі пенсійна система, коли чекати на перерахування спеціальних пенсій і таке інше.

Євгеній Капінус запевнив, що введення воєнного стану не вплине на пенсійні виплати – сьогодні Пенсійний фонд має для цього необхідні ресурси і в подальшому буде продовжувати спрямовувати свої зусилля на те, щоб відрахування до Пенсійного фонду на всіх рівнях проводились своєчасно: «Безперечно, що сьогодні ще не всі категорії отримують належну пенсію. Однак, ви ж розумієте, що не можна виплатити більше, ніж маємо коштів. Але керівництво Пенсійного фонду налаштоване на те, щоб забезпечити стабільну роботу пенсійної системи. Перед нами два важливі завдання – підготуватись до того, щоб з 1 січня підвищити пенсії військовим пенсіонерам, а з 1 березня 2019 року провести перерахунок та підвищення пенсій всіх інших категорій пенсіонерів. Основна робота буде зосереджена безпосередньо на місцях».

Робоча поїздка від Вишгорода продовжилась до Іванівського району та Чорнобильської зони відчуження, куди також розповсюджуються повноваження Вишгородського об’єднаного управління Пенсійного фонду. Голова правління ПФУ обговорив питання погашення заборгованості з платежів до бюджету Фонду з керівниками Держагентства України з управління зоною відчуження, Державного спецпідприємства «Чорнобильський спецкомбінат» та Державного спецпідприємства «Чорнобильська атомна електростанція», ознайомився з роботою пункту прийому громадян та Іванківського відділу обслуговування громадян Вишгородського об’єднаного управління, який функціонує у приміщенні Держспецпідприємства «Чорнобильський спецкомбінат».

Підсумовуючи робочу поїздку, Євгеній Капінус наголосив на тому, що якість обслуговування громадян повинна бути на першому місці і мав нагоду переконатись, що саме так, якісно, працюють в управлінні.