Вишгородське управління ПФУ приймало гостей з Латвії

На Україні побувала делегація Державного агентства соціального страхування Латвійської Республіки. В рамках робочого візиту члени делегації познайомилися і з діяльністю Вишгородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області.

Діяльність Пенсійного фонду України, а заодно і безпосередню діяльність Вишгородського управління, гостям представляли директор департаменту пенсійного забезпечення ПФУ Олена  Охріменко,  начальник головуправління ПФУ у Київській області Василь Фатхутдінов та начальник Вишгородського об’єднаного управління  ПФУ Оксана Тарасенко.

Делегація прибула до України, щоб узгодити робочі моменти співпраці, а заодно і познайомитися з роботою українських колег. Сьогодні наші країни мають чимало угод, що слугують правовою базою для співпраці і виплати громадянам пенсій, зароблених в одній країні, а виплачуваних – в іншій. Професіонали ж цікавляться деталями організації роботи колег.

«Головне досягнення управлінь Пенсійного фонду України, - розповідає Василь Фатхутдінов, - стати ближче до людей. Ці функції виконують сьогодні «Громадська приймальна» та пункти прийому у сільській місцевості». Оксана Тарасенка доповнила цю інформацію тим, що сьогодні і справді черг в центральному офісі управління практично немає, адже «Громадська приймальна» дає змогу швидко обслужити клієнтів, крім того, управління наблизило послуги до  пенсіонерів через пункти прийому у Димері та Пірново: «Пункти прийому надають нашим клієнтам повний пакет послуг, яких вони потребують -  оформити справу, отримати довідку чи консультацію. При необхідності (якщо людина хвора, інвалід), наші працівники можуть побувати і у клієнта дома, надати необхідні послуги. Крім того, приблизно раз на місяць організовуються виїзні приймальні у населені пункти, під час яких громадяни можуть отримати відповіді на свої питання».

Василь Фатхутдінов говорить про сьогоднішні напрацювання співробітників Пенсійного фонду з особливою гордістю: «Пункти прийому, а також перенесення інформації по особових справах пенсіонерів на електронні носії, це, вважаю, справжній прорив у соціальному забезпеченні. Так широкомасштабно не працює, поки що, жодна державна структура».

Оксана Тарасенко поділилася з гостями інформацією щодо діяльності управління, а заодно розповіла і про цікаві сторінки історії Вишгородського краю – Борис і Гліб, Ярослав Мудрий, Лютізький плацдарм, Київська ГЕС, Межигір’я…  З кількома сторінками гості мали змогу познайомитися ближче – побували на березі  Київського водосховища та у Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році», що розташований у селі Нові Петрівці. Їх візит припав на 7 листопада – день 75-річчя визволення Києва від фашистських загарбників, і члени латвійської делегації поклали квіти до пам’ятного знака Невідомому солдату на території музею та оглянули діораму визволення столиці, познайомились з експозиціями у виставкових залах, які їм представив директор музею Іван Вікован.

Гості залишили запис у Книзі почесних гостей музею, а ділячись враженнями від спілкування з українськими колегами, зазначили, що їх візит був надзвичайно корисним і слугуватиме для розширення співпраці соціальних структур двох країн.