Листопадові "подарунки": затягуйте, українці, ремені

У листопаді вступають у дію кілька нововедень, щоправда, не всі вони порадують українців.

Про це інформує веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо".

З одним «щастям» українці вже познайомилися - ціна на газ. З 1-го листопада, за рішенням уряду, газ для побутових споживачів коштує 855 гривень за 100 кубометр проти жовтневих - 690. Це підвищення - на 23%.

Зрозуміло, що вартість опалення та гарячої води також «підскочить», хоча й не так хвацько – на 16%. Однак, наслідки цієї «ланцюгової» реакції відчуємо трохи пізніше, не в листопаді. Бо НКРЕ повинна ще встановити тариф на тепло й гарячу воду на підставі новоутвореної ціни на газ, а місцеві ради мають затвердити тарифи на своєму рівні.

Із сьогоднішнього дня українці мають по-новому паркуватися і слідкувати за цим будуть інспектори з паркування, які сьогодні вийшли на дороги в українських містах. Вони уповноважені карати водіїв за порушення правил дорожнього руху, за несплачене або неправильне паркування. Штраф може сягнути – 510 гривень.

Новий «скачок» робить і телефонний зв'язок. Абонплата за стаціонарний телефон окремої лінії без погодинної оплати місцевих дзвінків максимально зросте з 43,85 грн до 51,3. Але й це не межа, бо вже з 1 січня 2019 року зв'язок знову подорожчає – до 55,92 грн.

Інші нововведення принаймні не на шкоду пересічним громадянам.

Скажімо, починаючи від сьогодні, українці матимуть змогу свої паперові паспорти громадянина України замінити на пластикову ID-картку (до речі, українець зараз має право отримати паспорт уже з 14-ти років).

Експерти зауважують, що великих черг в отриманні ID-картки не буде, бо вона не несе таких переваг, як біометричний закордонний паспорт.

Інше нововведення стосується військових-контрактників - держава з 1 листопада буде забезпечувати їх гуртожитками чи компенсуватиме за винаймання житла. Принаймні, так обіцяно Президентом України.

Майже в кожній області буде зведено 184 двоповерхових гуртожитки, житло нададуть 23 тисячам військових.

А ще одне нововедення дасть змогу тримати під контролем діяльність банків: Мінфін запроваджує розміщення регулярної й детальної звітності на офіційному сайті щодо основних показників діяльності банків та стосовно проблемних активів.