27 жовтня перейдемо на зимовий час

В Україні на зимовий час перейдуть у неділю, 27 жовтня, - годинники переводять на одну годину назад.

Про це повідомляє інформаційний веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо".

Перехід на зимовий час здійснюють, керуючись постановою Кабміну, прийнятою ще в 1996 році, щороку в останню неділю жовтня. На літній – в останню березневу неділю.

Нинішнього року вертаємось на зимовий час у ніч з суботи на неділю, 27 жовтня, о 4 годині ранку: годинник «перемкнемо» на годину назад й матимемо більше часу на сон!

Експерти зауважують, що перехід на зимовий час люди переносять значно легше, ніж на літній. Однак, організму потрібно майже два тижні, аби повністю адаптуватись до нового режиму.

Крім того, перехід на зимовий час може спричинити ряд неприємностей. Зокрема, порушити сон, концентрацію уваги, «обдарувати» дратівливістю та зниженням працездатності.

Щоб спокійніше сприйняти часові зміни, спеціалісти рекомендують вже за кілька днів до переведення годинників почати вкладатись спати пізніше – по 15 хвилин щодня. Доречно ввечері прийняти теплу ванну, обмежити вживання алкоголю та кофеїну.

У світовому масштабі думка про доцільність переходу в часі розділилась – 110 країн «ходять» туди-сюди, а 161 – такі переходи не здійснює. У 2011 році український парламент намагався приєнати Україну до останніх й скасувати перехід на зимовий час, однак рішення під тиском громадськості скасували.