Київ присвятив захисникам України концерт "Вони присягнули на мир і волю"

14 жовтня, в День захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та Українського козацтва, у Києві у Палаці спорту відбувся святковий концерт «Вони присягнули на мир і волю».

Про це повідомляє веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо".

Організувала захід – Київська міська державна адміністрація спільно з Всеукраїнською концертно-театральною компанією «Київ». Київський міський голова Віталій Кличко у запрошеннях на урочистий вечір з нагоди Дня захисника України, а також у своєму вітальному слові зі сцени Палацу спорту звернувся до всіх захисників, до всіх городян, до всіх українів в Україні і за її межами: «Нехай Пречиста Діва Марія завжди буде Вашою Заступницею та Покровителькою. Миру, Єдності, Злагоди і Добра нашій великій Українській Родині!»

Привітав українців зі святом Покрови Пресвятої Богородиці, Днем захисника України та Днем Українського козацтва і голова Синодального управління військового духовенства Української православної церкви Київського патріархату митрополит Іоан (Яременко). Разом з ним на сцену палацевої зали піднялись і військові капелани, серед яких, представники Вишгородщини – настоятель Старопетрівського храму ікони Казанської Божої Матері отець Василь (Хомин) та священик Новопетрівського храму Покрови Пресвятої Богородиці Тарас Кобевка.

Концертну залу цього дня полонили духові оркестри та ансамблі силових структур, самодіяльні та дитячі колективи України, народні та заслужені артисти України, які неодноразово концертували в зоні ООС.

Втім, активними учасниками концертної програми стали і численні глядачі, які разом з артистами співали «Отче наш…» та інші відомі духовні й народні пісні, запально аплодували за виконані твори. Маленькі глядачі були навіть більш розкуті – вони просто танцювали на відкритому просторі великої зали.

«Я щасливий тим, що зміг зі сцени Палацу спорту разом з митрополитом Іоаном та своїми колегами – військовими капеланами – привітати захисників України, всіх українців з цими святами, – каже отець Василь (Хомин). – Свято Покрови Пресвятої Богородиці завжди було шановане в українському народі, своєю заступницею вважали Божу Матір і козаки. Тепер ці традиції знаходять відображення і в сьогоденні, у відзначенні Дня захисника України. А наші воїни, як їх предки-козаки, шанують Богородицю. Хай же вона буде прихильною до них на усіх їх шляхах і святим своїм омофором заступить від ворогів…»