На дорогах України – нові автомобільні номери

Почали з’являтися в Україні нові серії автомобільних знаків.

Про це повідомили на інформаційний веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо" з посиланням на Lviv1256.com.

У Києві, наприклад, вже поширюється активно маловідома серія номерних знаків КА. Подібні нові серії з’явилися й для інших областей. На Львівщині можливо побачити серію номерних знаків – НС.

Від 2004-го року коди були розподілені з використанням літер, що збігаються в латинському і в українському алфавітах, починаючи з Києва: АА, АВ, АС й таке інше, в інтервалах АА-АХ, ВА-ВО, ВТ-ВХ, СА -СВ, СЕ-СН.

У 2013-му прийнято зміни до ДСТУ 4278:2004, згідно з якими список кодів доповнено серіями в інтервалах НА – НХ, ІА – ІН, КА – КХ, за виключенням серій НР й ІС, які не мали аналогів в кодуванні зразка 2004-го.

Права комбінація літер (типи 1 та 2) має видаватися в порядку латинської абетки (з використанням лише літер, що збігаються в латинській та кириличній абетках): з початку абетки – для автомобілів (АА, АВ, АС і т. д.), з кінця – для причепів та напівпричепів (ХХ, ХТ, ХР і т. д.). В багатьох областях видавалися позачергові серії, які згодом було вилучено й розповсюджено серед пільгових категорій населення. Виключенням є серії на кшталт 0001 або 1111, що викуповуються приватними особами за окрему платню (7500-20000 грн). Власник може обрати будь-яку серію в своїй області.

З 31 березня 2015-го відповідно змін в ДСТУ 4278:2012 почалась видача номерних знаків нового зразка. Основна з причин відмови від попередніх зразків є ліквідація корупційної складової. Український інститут промислової власності вніс зміни до бази патентів на промислові зразки, згідно з якими єдиним власником патенту «знак номерний транспортних засобів» став Департамент ДАІ МВС України. Попередніми власниками патенту був Департамент ДАІ і ТОВ «Голден флора». А ще раніше фірма «КП НВО «Форт».