Сьогодні відзначається день пам’яті Святої мучениці Людмили

Свята Людмила – покровителька бабусь, матерів та християнських вчителів.

Про це повідомляє веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо".

Сьогодні відзначається день Святої мучениці Людмили. Бажаємо іменинницям такої ж кріпості й величі, як у їх Святої покровительки.

Свята мучениця Людмила, княгиня Чеська, була дочкою Славібора, князя Пшовского. Вона з раннього дитинства прагнула пізнати істину.

А досягнувши повноліття, вийшла заміж – за чеського князя Борживія. У 871 році подружжя прийняло Святе Хрещення і стало першими чеськими правителями-християнами, турбуючись за просвітлення підданих та споруджуючи храми.

Однак, багато хто був незадоволений поваленням язичництва, і в 884 році проти князя навіть повстали. Борживій у 36-тирічному віці пішов з життя. Людмила, залишившись вдовою, вела суворе, благочестиве життя і продовжувала турбуватися про Церкву.

Однак, її невістка Драгомира, користуючись недосвідчістю 18-річного сина В’ячеслава, який почав княжити після смерті батька Вратислава в 921 році, прагнула розповсюджувати язичництво, зненавиділа свою свекруху й прагнула знищити її.

Свої злі наміри здійснила у місті Течин, підіславши двох бояр для вбивства, коли княгиня молилася.

Поховали княгиню у місті Течині біля міських стін. Пізніше, у 925 р., князь В’ячеслав переніс до Празького храму Св. Георгія.

1143 року Людмилу за праведне життя, рівноапостольні труди та численні чудеса, котрі почали відбуватись біля її поховання, зачислили до лику Святих. Пізніше й внука Святої мучениці Людмили В’ячеслава також зачислили до лику Святих.

Св. Людмилу й Св. В’ячеслава – шанують і вважають покровителями чеської землі. А ще Свята шанується як покровителька бабусь, матерів й християнських вчителів.