27 вересня – Всесвітній день туризму

Це свято встановлене1979 року Генасамблеєю Всесвітньої туристської організації дійсним членом якої є й Україна, і відзначається щорічно в цей день з метою пропаганди туризму, розвитку зв'язків між народами різних країн, а також висвітлення його внеску в економіку.

Про це повідомляє веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо" за інформацією у Фейсбук (Інна Косянчук).

Вишгородський історико-культурний заповідник також традиційно проводить істотну туристичну роботу – з низкою цікавих екскурсій, туристичних маршрутів, програмою популяризації історії, культури і традиційних ремесел краю. Вочевидь, щодалі число туристів збільшуватиметься, адже мандрівками до Вишгорода, і, зокрема, програмами, які може запропонувати ВІКЗ, активно цікавляться туристичні фірми.

Приємно, що серед туристів, які відвідують Вишгородський історико-культурний заповідник, є й іноземні групи. Зокрема, свого часу Музей давньоруського гончарства відвідала делегація працівників водопровідного господарства з Естонії, а нещодавно ВВІКЗ приймав делегацію громадські діячі, представники мерій міст, низки німецьких та італійських міст та інших екскурсантів.

І, з огляду на таку активну роботу, до підтримки ВІКЗ долучаються й іноземні компанії. Зокрема, німецька фірма Ремерс долучилась до питання консервування цінних старовинних експонатів. Її провідний консультант з опорядження деревини Юрій Трушківський приїхав до Музею давньоруського гончарства ВІКЗ, аби надати безкоштовно відповідні матеріали і навчити співробітників ВІКЗ проводити роботи.

Також Вишгородський історико-культурний заповідник бере активну учасить у процесі культурної дипломатії, спрямованої на діалог культурно--мистецькими засобами спілкування. Одне з підтверджень цьому – те, що ВІКЗ став одним із співорганізаторів низки українсько-китайських культурних проектів, які стартували 19 липня. Китайські художники презентували в Україні унікальний виставковий проект, у якому взяли участь 64 митці зі 113 роботами.

А нещодавно Вишгород став одним з перших міст, котрі долучились до проекту “Туристичний кластер 300+”. Цей проект дасть можливість створити туристичну дестинацію, яка дасть потужний поштовх не лише популяризації історико-культурних, природничих цінностей краю, а й допоможе місцевому бізнесу вийти на якісно новий рівень. "За своїм історичним значенням Вишгород є одним з потужних в Україні осередків культури, який може і повинен відігравати значущу роль у консолідації суспільства, розвитку духовності та культури", завуважує директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко. Адже у Вишгороді ж є чим привабити і здивувати туристів. Отже, попереду – нові цікаві маршрути, нові туристичні програми.