Німецька та Вишгородська соцслужби обмінювались досвідом роботи

Цими днями у Вишгороді перебували представники AWO – німецької соціальної служби.

 

У ході своєї робочої поїздки вони зустрілись з керівниками міста та району, а значну частину часу, відведеного на поїздку, присвятили ознайомленню з роботою Вишгородського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та представленню вишгородським колегам своєї діяльності.

Підґрунтя діяльності та структура служб мають чималі відмінності, однак обидві служби націлені на одне – допомогти людям, котрі потрапили у складні життєві обставини, підтримати одиноких і хворих, організувати належний побут, медичний догляд, цікаве та змістовне дозвілля.

Управляючий директор асоціації AWO округу Бранденбург Наталія Зізманн під час зустрічі, що відбулася у заступника голови Вишгородської РДА Тетяни Волотовської, презентуючи діяльність організації, наголосила, що головне в соціальній роботі – налаштованість на те, щоб допомогти людям, котрі цього потребують. А допомагати можна, маючи і невеликі кошти.

AWO - Sozial-Service gemeinnützige GmbH, некоммерційна организація, має чотири напрямки роботи, три з яких майже повною мірою співпадають з повноваженнями територіального центру соціального обслуговування в Україні. Заключивши відповідний договір, людина може вдома отримати догляд, допомогу та медичне обслуговування, чи поселитись у Будинку престарілих, а також долучитись до різноманітних клубів за інтересами. Але крім цього, під опікою асоціації - дитячий будинок та три дитсадки.

Серед людей поважного віку в німецькому середовищі допомога вдома нині доволі актуальна.

«У нас теж ця форма роботи досить розвинута, – зауважила директор Вишгородського територіального центру Наталія Рудько. – Наші соціальні робітники обслуговують майже тисячу мешканців району».

«Районна влада зі свого боку сприяє тому, щоб у різних площинах обслуговування цих категорій людей – одиноких, хворих, поважного віку – було зроблено якнайбільше. Адже відповідний комфортний соціум – це як правило, довголітнє змістовне життя», – наголосила Тетяна Волотовська.

Наталія Зізманн зацікавилась роботою структурних підрозділів територіального центру – вона побувала на заняттях йоги, що проводять волонтери центру, у стаціонарному відділенні для тимчасового та постійного перебування, разом із соціальними робітниками відвідала підопічних, яких вони обслуговують.

До речі, під час перебування у стаціонарному відділенні тимчасового та постійного перебування (Будинок престарілих), де їх хлібом-сіллю зустрічали працівники та підопічні, німецькі гості мали змогу познайомитись і з творчим доробком фольклорного колективу «Золотий вік», що працює при Вишгородському терцентрі соціального обслуговування на базі Вишгородського районного будинку культури і в складі якого, переважно, люди поважного віку. Невеличка концертна програма, за яку сердечно дякували мешканці стацвідділення, схвилювала і німецьких гостей. Як сказала Наталія Зізманн, - людям поважного віку треба більше радості і сьогодні вони таку радість отримали.

«В особі нашої німецької колеги ми побачили не просто функціонера, котрий добросовісно виконує свої службові обов’язки, – розповідає Наталія Рудько. - Ми побачили людину, котра щиро переймається проблемами людей, співпереживає їм, не боїться виконувати трудомістку роботу і спілкуватися з підопічними. Теплі обійми, сердечні посмішки, щирі подарунки – приємно було спостерігати, що засади діяльності соціальної служби іншої держави повною мірою співпадають з нашою метою – підтримати, допомогти, вселити надію, зігріти душевним теплом. І ми досягли обопільної згоди, що надалі, уклавши відповідний договір, будемо активно співпрацювати, турбуючись про одиноких літніх людей, продовжуючи їм життя облаштованим побутом, цікавим дозвіллям і турботою про здоров’я».