На власній земельній ділянці можете робити, що завгодно. Однак – у межах законодавства

Законодавство передбачає, скільки метрів треба відступити від сусідської межі, коли будуєте будинок чи садите дерева.

На жаль, іноді намагання щось збудувати чи посадити на своїй ділянці, спричинює справжні конфлікти між сусідами.

Не так багато сусідів з плином багатьох років змогли зберегти добросусідські відносини.

Щоб цього уникнути, слід брати до уваги законодавчі норми.

Наразі, Держбуднормами встановлені наступні відстані для зелених насаджень:

від стін помешкань і споруд до осі дерев - 5 м, для кущів - 1,5 м;

від межі сусідньої ділянки до осі дерев - 3 м, для кущів - 1 м.

Втім, врахувати, що гілки дерев й кущів не повинні перетинати меж сусідніх ділянок. А коли корені й гілки дерев з однієї земельної ділянки «переповзають» на іншу, власники земельних ділянок мають право самостійно їх ліквідувати.

Відповідно до Держбуднорм 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», у разі, коли з іншого боку межі нема забудови, то відстань до бічної межі ділянки від найбільш виступної конструкції стіни повинна становити не менше 1 м.

При цьому повинно бути забезпечене влаштування необхідних інженерно-технічних заходів, котрі запобігатимуть стіканню атмосферних опадів з покрівель та карнизів будівель на територію суміжної земельної ділянки.

Туалети згідно із санітарними нормами слід розташовувати не ближче 15 м від житлового будинку та літньої кухні, а від питного колодязя — за 20 м.

Вимоги щодо огорожі (її висота, конструкція, матеріал) встановлюються місцевими правилами забудови. Огорожа має проходити по межі і не створювати перешкод для використання сусідської ділянки за призначенням, затінювати її та ін.

Наразі варто зауважити, що Держбуднорми на сьогодні втрачають чинність, оскільки подібні питання наразі не є компетенцією центральних органів влади, а віднесені до повноважень органів місцевого самоврядування. Такі норми встановлюються в місцевих правилах забудови або проекті забудови і благоустрою населеного пункту, котрі затверджуються місцевою радою після погодження з місцевим органом містобудування та архітектури. Однак Держбуднорми повністю знаходять своє відображання у актах органів місцевого самоврядування.

У разі виникнення серйозних спорів щодо дотримання землевласниками правил добросусідства та щодо меж земельних ділянок, які перебувають у власності, вони вирішуються у судовій інстанції.

Новини за датою

< серпня 2018 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31