На власній земельній ділянці можете робити що завгодно, але у межах законодавства

Законодавство передбачає, скільки метрів треба відступити від сусідської межі, коли будуєте будинок чи садите дерева.

Про це повідомляє веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо".

На жаль, іноді намагання щось збудувати чи посадити на своїй ділянці, спричинює справжні конфлікти між сусідами.

Не так багато сусідів з плином багатьох років змогли зберегти добросусідські відносини.

Щоб цього уникнути, слід брати до уваги законодавчі норми.

Наразі, Держбуднормами встановлені наступні відстані для зелених насаджень:

від стін помешкань і споруд до осі дерев - 5 м, для кущів - 1,5 м;

від межі сусідньої ділянки до осі дерев - 3 м, для кущів - 1 м.

Втім, врахувати, що гілки дерев й кущів не повинні перетинати меж сусідніх ділянок. А коли корені й гілки дерев з однієї земельної ділянки «переповзають» на іншу, власники земельних ділянок мають право самостійно їх ліквідувати.

Відповідно до Держбуднорм 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», у разі, коли з іншого боку межі нема забудови, то відстань до бічної межі ділянки від найбільш виступної конструкції стіни повинна становити не менше 1 м.

При цьому повинно бути забезпечене влаштування необхідних інженерно-технічних заходів, котрі запобігатимуть стіканню атмосферних опадів з покрівель та карнизів будівель на територію суміжної земельної ділянки.

Туалети згідно із санітарними нормами слід розташовувати не ближче 15 м від житлового будинку та літньої кухні, а від питного колодязя — за 20 м.

Вимоги щодо огорожі (її висота, конструкція, матеріал) встановлюються місцевими правилами забудови. Огорожа має проходити по межі і не створювати перешкод для використання сусідської ділянки за призначенням, затінювати її та ін.

Наразі варто зауважити, що Держбуднорми на сьогодні втрачають чинність, оскільки подібні питання наразі не є компетенцією центральних органів влади, а віднесені до повноважень органів місцевого самоврядування. Такі норми встановлюються в місцевих правилах забудови або проекті забудови і благоустрою населеного пункту, котрі затверджуються місцевою радою після погодження з місцевим органом містобудування та архітектури. Однак Держбуднорми повністю знаходять своє відображання у актах органів місцевого самоврядування.

У разі виникнення серйозних спорів щодо дотримання землевласниками правил добросусідства та щодо меж земельних ділянок, які перебувають у власності, вони вирішуються у судовій інстанції.