Київщина: у Межигір’ї працює унікальний кінологічний центр, аналогів котрому немає у світі

У резиденції «Межигір’я» залишився елітний кінологічний клуб. Тепер він слугує для потреб української армії – тут виховують собак для роботи в зоні АТО.

Про це інформує "Вишгород-Лайф.Інфо".

Виховуються тут собаки елітних та рідкісних порід – тибетський мастиф, кавказькі вівчарки, ньюфаудленд, кане-корсо тощо. Деякі з цих тварин коштують, як престижна іномарка.

Як розповідає кінолог Петро Вергела, готують собак для роботи в зоні АТО. На початку тут було лише 17 тварин, а з 2014 року їх кількість збільшалась. Адже кінологічний центр суттєво перекваліфікувався - тепер він не виконує забаганки Януковича, а сконцентрувався на тому, що одним з перших почав дресирувати собак для бойових дій - чотирилапих  тренують, навчають рятувати людські життя й шукати вибухівку. Що на сьогодні дуже актуально для військових, що перебувають на Сході.

У кінологічному центрі важливо підібрати «пару» кінолог-пес. Адже тільки тоді робота буде ефективною, коли між ними буде взаєморозуміння, контакт. А ще важливо, щоб кінолог навчив свого вихованця не боятись вибухів, стрілянини під час пошуків вибухівки, наркотичної сировини тощо. Тут, у центрі, не один раз проводяться «постановочні» затримання порушників, звільнення заручників. Однак, вихованці не сприймають це як гру, а «відпрацьовують» на повному серйозі, набираючись вміння і досвіду.

Вихованці центру на передовій виконують найрізноманітніші завдання – від охорони блокпостів до пошуку вибухонебезпечних речовин в авто і будівлях. Кінолог з собакою обов’язково входить до складу кожної антитерористичної групи, незалежно від ситуації.

За часів Януковича у центрі працювало 18 працівників. Потім лишилося три кінологи та ветеринар, котрі не могли полишити тварин напризволяще, годували їх за власний кошт.

Петро Вергела, кінолог, військовий у відставці, що пройшов «гарячі точки», з гордістю розповідає, що вдалося не лише зберегти центр та його вихованців, а й почати його розвивати. Тепер тут 83 собаки. Працівники, крім виховання службових собак, надають ще й чимало кінологічних послуг, проводять курс дресирування. Навчених у центрі собак, як розповідає керівник центру Микола Гарус, використовують також для терапії з дітьми біженців зі Сходу та з бійцями АТО. Цей вид лікування називається каністерапія і за висновками фахівців дає дуже обнадійливі результати: «Вирішили йти у розвитку тими напрямами, котрі приносять найбільший ефект: підготовка службових собак, собак-детекторів, каністерапія, надання гостьових послуг, кінологічні консультації. Це створює нам відповідний імідж».

Ще один суттєвий момент унікальності, що все тут зроблено для комфорту псів-вихованців - є грумерська, тренажерний зал, зимові та літні вольєри і все інше, що необхідно.

Петро Вергела запевняє, що їх центру немає аналогів у світі. І з таким висновком не можна не погодитись, коли побачиш, як живуть вихованці, як вони напрацьовують свій досвід і вміння, як демонструють його, хай поки що і в «постановочних» ситуаціях.