Вишгородщина: ГО організувала бізнес у резиденції Януковича

Чотири роки у колишній мисливській резиденції Віктора Януковича "Сухолуччя" громадська організація відкрито чекає на туристів та навіть облаштувала кемпінг.

Про це інформує веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо" з посиланням на "Українську правду".

Вхід на територію, де колись відпочивав екс-президент, коштує п’ятдесят гривень, а стати наметом – 200 грн на добу.

Доки триває судовий процес над Януковичем, його арештованими резиденціями опікується ГО "Національний парк України Межигір'я", в яку входять колишні представники "Самооборони Майдану".

Мисливські угіддя розташовані у Дніпровсько-Тетерівському лісовому господарстві, до якого від Києва на авто – година рівною дорогою.

Гостей спочатку зустрічає один паркан, а за 7-8 кілометрів – ще один, за яким розташована резиденція Януковича з маєтком "Акація" й комплексом "Острів".

ГО контролює в "Сухолуччі" близько тридцяти гектарів за другим парканом. За вхід – п’ятдесят гривень. Охоронець Дмитро пропонував залишитися на добу – за 200 грн.

Голова громадської організації Денис Тарахкотелик розповів, що на підтримання і охорону резиденції потрібно до 3 млн грн на рік, а в "Сухолуччі" поки збирають не більше 150 тисяч. Його дофінансовують за рахунок коштів від "Межигір'я", куди люди їдуть більше.

Між тим, у сосновому лісі на березі Київського водосховища відкриваються гарні пейзажі. Є набережна у вербах, олені, кози, косулі, озера з рибою й чисте повітря. Можна замовити екскурсію "Хонкою-2" або ж відзначити приватне свято.

ГО полагодила вуличне освітлення, частково відремонтувала автополив газонів, відкрила міні-кафе в колишньому будинку рибака, облаштувала в лісі місце для кемпінгу.

У фінському зрубі є стіл на 18 персон, три стільці, диван, камін і кована люстра. Це все, що залишилося (і зафіксовано ГПУ в акті прийому-передачі майна на зберігання ГО).

Начальник охорони резиденції "Сухолуччя", колишній боєць АТО "Михалич" зазначає, що добровольчий батальйон патрульної служби "Київ-2" покинув резиденцію без попередження – і деякий час угіддя були без охорони, тож винесли все, що можна було.

У будинку "Акація" ситуація краща: залишилося більшість меблів й техніки, столовий посуд.

Юридичний статус резиденції й досі не визначений.

Департамент спецрозслідувань ГПУ направив до суду звинувачувальний акт у провадженні стосовно екс-голови Київської ОДА Віри Ульянченко, директора Дніпровсько-Тетерівського лісомисливського господарства, директора ТОВ "Дом Лесника" та ще 16 осіб. Їх звинувачують у незаконному заволодінні держмайном в інтересах Януковича.

"На цих людей оформлялися земельні ділянки у "Сухолуччі". Ми передали 2016 року цю справу до суду, але до цього часу вона так і не просунулася. Потім у нашого відділу генпрокурор Луценко забрав розслідування економічних злочинів і справу Януковича, тому як все закінчиться поки не відомо", – наголосив DW керівник департаменту Сергій Горбатюк.