Винайдено новий спосіб для зміцнення пам'яті

Вчені знайшли новий спосіб зміцнення пам'яті.

Його суть передбачає похід в спортзал через чотири години після навчання. Заняття спортом одразу після зубріння, згідно з дослідженням, ефекту не дадуть.

Про це повідомляє веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо" з посиланням на "Phys.org".

Авторами дослідження виступили вчені з Інституту Дондерса при Університеті Неймегена в Нідерландах. 72 учасникам випробування показували протягом 40 хвилин певні картинки, які вони повинні були запам'ятати, після цього їх розділили на три групи.

Перша група зайнялася спортом відразу після вивчення картинок, друга — через чотири години, а в третій групі обійшлися без фізичних вправ. Самі вправи проводились на велотренажерах, 35 хвилин інтервального тренування. Через 48 годин учасники випробування повернулися в лабораторію, щоб пройти тести і магнітно-резонансну томографію. Люди з групи, що займалася спортом через чотири години після вивчення, пам'ятали зміст картинок набагато краще, ніж їхні колеги по експерименту.

"Томограма також показала, що "затримані" фізичні вправи поліпшили роботу гіпокампу, області мозку, що відповідає за навчання і пам'ять", — додали вчені.

Механізм дії фізичних вправ на пам'ять наразі неясний. Однак вчені вважають, що йдеться про вироблення організмом катехоламінів — принаймні раніше це підтвердили тести на лабораторних тваринах.

Катехоламіни — фізіологічно активні речовини, що виконують роль хімічних посередників і "керуючих" молекул. Належать до цієї категорії дофамін і норадреналін якраз покращують пам'ять.

Новина-flash

Весна, Великдень, Творчість – така багатопланова палітра традиціїної виставки "Сонячний Великдень"

У Центрі української культури та мистецтва відкрилася виставка «Сонячний Великдень-2018».

Новини за датою

< квітня 2018 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30