Вишгород слухав слово Шевченка…

Вечір «Соловейко в темнім гаї сонце зустрічає…», присвячений творчості великого сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка, відбувся у Вишгородському районному будинку культури «Енергетик».

Без надзвичайної солов’їної мови українського народу, Шевченко не став би Великим пророком і генієм народу. Розуміючи це, він повсякчас докладав зусиль до її удосконалення, а до кожного свого вірша добирав найчарівніших, надзвичайно образних і співучих слів, щоб усі, хто буде їх чути, могли проникнутись великими почуттями не тільки до його поезії, а й до величної мови великого народу.

Саме ця думка і стала лейтмотивом творчого вечора за участі колективів районного будинку культури. Різнопланові за стилем і характером сценічного образу, але об’єднані втіленням творчості Великого Кобзаря, хорові і танцювальні колективи, співаки, поети і музиканти представили своє уявлення і своє сприйняття творчості поета.

Що було особливо визначально на такому патріотичного спрямування заході, це те, що і на сцені, і в залі було поряд з представниками старшого покоління і чимало молоді. Поряд з художніми колективами, котрі за віком вважаються «ветеранськими» - «Вишгород» та «Золотий вік», у програму заходу доречно вписалися виступи танцювальних колективів «Мозаїка» та «Болеро», юних солістів, котрі натхненно виконували пісні на слова Шевченка та народні пісні.

«Слово Шевченка з Вишгородської сцени звучало велично і натхненно, і так же натхненно сприймалось залом, – ділиться враженнями від концерту художній керівник фольклорного колективу «Золотий вік» Тамара Шевченко. – А це значить – Шевченкове слово люблять, Шевченкове слово знають, Шевченкове слово розуміють і за ним – живуть. Для мене ж особисто Шевченко не просто знаменитий однофамілець, а людина великої сили волі, що добре розуміла справжню душу і справжню силу народу».

Галина МАКАРЕНКО.

На знімках: під час творчого вечора.

Фото Олександра КОНОНЕНКА