А що нам не вистачає у Вишгороді?

На своїй сторінці у Фейсбук Myroslava Kosovych запитала: а щоб ви розмістили у приміщенні з окремим виходом, якби воно у вас було? Що Вишгороду не вистачає?

По величезній кількості коментарів та відповідей можна зрозуміти, що питання це досить актуальне для Вишгорода – що у місті не вистачає? Як і те, що багатьом городянам небайдуже, як облаштоване їх улюблене місто.

У Фейсбуці, нажаль, інформація «скороминуща». Отож, взяла на себе сміливість узагальнити висловлене під час цього обговорення запитання Myroslava Kosovych. Перепрошую, що учасників дискусії названо не буде, але кожен зможе пізнати себе за відповідями.

Отож, серед пропозицій:

1. Агентство з продажу ідей та бізнес-планів.

2. Ковбасний магазин! З прекрасним асортиментом ковбас, сосисок і твердих сирів.

3. Макдональдс))) (подано з посмішкою, отож, можливо, можна розглядати як жарт, беручи до уваги, що цей заклад громадського харчування вже давно розглядається, як нездоровий).

4. Безкоштовний шаховий клуб і при ньому кафе зі смачним чаєм, морсом, тістечками.

5. Кінотеатр.

6. Міський туалет.

7. Дитячий медичний центр з лабораторією.

8. Кафе-шоп.

9. Магазин свіжої риби.

10. Коворкінг, гарний книжковий магазин, бібліотека, гарне кафе де можна відпочити душею і з'їсти щось вишукане.

11. Бордель – теж доволі цікава ідея (подано з посмішкою, тобто, розцінюйте, як хочете).

12. Книжковий магазин!

13. М’ясний магазин з продукцією рідкого виду (дичина, оленина, баранина та інше).

14. Хенд-мейд ярмарка на постійній основі.

15. Книгарня з гарною залою, щоб можна було організовувати зустрічі з поетами та письменниками.

16. У місті не вистачає кінотеатру (населення росте, а кіно люблять майже всі), реально хорошого маркету (вже зарекомендованного серед споживачів: новус/сільпо/фора) , хорошого ресторану (а не те хенд-мей, що по місту), рибного магазину, де можна купувати не тільки морожену скумбрію, а свіжі лосось та морепродукти, книжкового магазину (на ціле місто жодного!), і мені не вистачає ів роше))).

17. Фотостудія.

18. Кабінет нарколога і психотерапевта (пропозиція неактуальна, бо такий у Вишгороді є).

19. Інформаційний центр, де б можна було отримати інформацію з будь-якого питання – від няні до будівельних робіт. А також приватне бюро працевлаштування.

20. У Вишгороді немає жодного магазину музичних інструментів та аксесуарів. Відкрили хоч би куточок в якомусь з магазинів.

21. Реально, зробити коворінг, щоб при ньому проводити усілякі навчальні, дитячі, психологогічні, культурні заходи.

22. Добре було б зробити Арт-простір із книжковим клубом і можливістю підліткам поспілкуватись і щось створити, навіть музичне, і постійно діючою крамничкою хенд-мейд... та й дискотек у Вишгороді нема. Якийсь такий клубний простір, де душею міг би відлочити кожний бажаючий. А підлітки у нас взагалі "за бортом".

23. Бачила в одному українському містечку такий простір для коворкінгу. Там переважно флілансери і підлітки тусили. Батьки купували підліткам абонементи, і ті там і уроки робили, і на клуб англійської ходили, і в настільні ігри грали. Але то депутат робив як соціальне підприємництво. Але підлітки були "пристроєні", без алкоголю і наркотиків, у надихаючому просторі.

24. Є така штука «ком‘юніті центр» тут де я зараз живу, в передмісті Лондона. Мами з дітьми від 0 до 3 приносять іграшки, мами п’ють чай, малі граються. Тут же зустрічі, лекції, години для підлітків. Правда теж соціальна штука, не зовсім бізнес.

25. Клуб джентельменів без гаджетів. Де батьки та сини збираються, щоб спілкуватись, майструвати, не відволікаючись на смартфони та ін. Читати, відпочивати, дружити.

26. Тут інша трохи майстерня: моделізм. Клей, фарби. Ви не уявляєте, скільки хлопців та чоловіків хочуть робити свої модельки, але дома нема затишного куточку чи надійної полички. Та й смикають їх. А тут можливість насолодитися процесом у тиші, зберегти модель до закінчення роботи, поспілкуватись.

27. Не вистачає кінотеатру, книжкового клубу з дитячим куточком, дитячого цен тру розвитку, балетної школи.

28. І ще – Ашана.

29. Лабораторії, що робить аналіз їжі та води.

30. Медичний центр.

31. Студія для дітей за інфтерасами.

32. Притулок для бездомних тварин.

33. Ще можна хорошу школу кроя та шиття.

34. Немає нормального центру для людей поважного віку. У Червоному Хресті є меддопомога та соцпослуги, у територіальному центрі соціального облсгуговування - догляд, організація якихось культурних заходів, бібліотека - тільки може культурні заходи, ветеранські організації ще щось у плані культурного відпочинку та матеральної допомоги. А треба, щоб усе у комплексі було - і чай з кавою, і танці, і медогляд, і психологічне розвантаження, і культурна програма, і спілкування між собою та підростаючим поколінням.

Ось така картина! Вражаюче! І це при тому, що ряд пропозицій за їх нераціональністю відфільтрувала. Тепер – що з цим усім робити? Можливо, треба на рівні міської ради усе те ще раз детально обговорити і тоді винести пропозиції на громадське обговорення з тим, щоб облаштувати у нашому місті такі куточки, котрі потрібні найбільшій кількості городян.

Галина МАКАРЕНКО

Новина-flash

На Київщині загинула українська дизайнерка – Анжела Павлова

Засновниця торгової марки "Ангел" Анжела Павлова, загинула трагічно поблизу Борисполя в аварії.

Новини за датою

< лютого 2018 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28