Новий закон «Про освіту» міняє порядок прийому дітей до першого класу: конкурсні відбори відміняються, за кожною школою буде закріплена певна територія, звідки й можуть прийти до неї першокласники. Чи задоволені з таких змін батьки?

Міносвіти відпрацьовує зараз нові умови зарахування першокласників. Однак у батьків вже зараз виникає чимало запитань. Скажімо, першокласники будуть «приписані» до однієї школи. Отож, у батьків відбирають право вибору навчального закладу, коли, на їх думку, умови викладання та облаштування школи їх не влаштовують.

Інформацію щодо «прив’язки» шкіл за певними адресами очікують вже у березні, вона буде розміщена на сайтах та в приміщеннях навчальних закладів і районних управлінь освіти. У квітні та травні «приписані» першачки можуть вже подавати документи до навчальних закладів, а після 1 червня, якщо будуть вільні місця, то можуть прийняти і першачків «не приписаних», з інших територій міста чи району. У початкову школу конкурсного відбору не буде.

Такі зміни Міносвіти мотивує намаганням у навчальних закладах рівномірно розподілити навантаження на вчителів і сформувати класи до 30 учнів.

За новим законодавством школи протягом п’яти років змінять статути і будуть «розкладені» на три типи навчальних закладів – початкова школа, гімназія (5-9 класи) та ліцей (10-12 класи). Причому, кожне Управління освіти разом з керівниками навчальних закладів може визначитись, чи будуть відкривати перші класи. Адже при статусі «гімназія» та «ліцей» початкова школа не обов’язкова.

Чи буде конкурсний відбір до гімназії та ліцею, поки що не визначено, хоча таку ймовірність розглядають.

На думку авторів закону, відпадає і необхідність спеціально (зазвичай, платно) готувати першокласників до школи, особливо у профільні чи спеціалізовані заклади. За новим стандартом – все це (читання, письмо, рахунок) дитина може без проблем опанувати вже у школі.

Новина-flash

У Вишгородському історико-культурному заповіднику відкрилась "медова" експозиція

Свято Трійці у Вишгородському історико-культурному заповіднику було означене низкою цікавих дійств.

Новини за датою

< лютого 2018 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Новости МираПетрівчани разом з Патріархом Філаретом співали многії літа Україні

Петрівчани разом з Патріархом Філаретом співали многії літа Україні

«Україна – на праведному шляху, і вона – переможе», – наголосив під час проповіді у Видубицькому монастрі Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Детальніше...

Більше новин:


Знизити рівень цукру у крові допоможуть – вісім рослин

Знизити рівень цукру у крові допоможуть – вісім рослин

Найчастіше порушення в організмі людини виникають через надмірне споживання солодкої їжі та незбалансований раціон харчування у цілому. Щоб уникнути цих збоїв, ... Детальніше...

Більше новин: