Мощі Святого Валентина знаходяться в Україні у Самбірському храмі

Мощі Святого привезли з Ватикану до Самбірського храму у 1759 році з благоловення Папи Римського, котрий був покровителем Перемишльсько-Самбірської єпархії.

14-го лютого – найбільш романтичний день року, є нагода, не соромлячись, виказати свої почуття коханій чи коханому. В цей день також, приклонившись до мощей Святого Валентина, можна попрохати його помочі та заступництва – адже він не тільки покровителель закоханих, а й цілитель тілесних недуг.

Нетлінне тіло Святого тривалий час перебуває на Львівщині у храмі Різдва Пресвятої Богородиці міста Самбір. Цей храм Української греко-католицької церкви спорудили магнат Ілля Комарницький та його дружина Олена за свої кошти (будівництво розпочалося у 1728 р.). У храмі ніколи не припинялись богослужіння, навіть під час воєн.

Літопис свідчить, що передачу мощей Святого Валентина з Ватикану благоловив Папа Римський, котрий був покровителем Перемишльсько-Самбірської єпархії. З могили на цвинтарі Святої Прісцилли мощі помістили у скляний саркофаг та перевезли до Самбірського храму 13 травня 1759 року.

Один раз у рік, 14 лютого – в День вшанування пам’яті Св. Валентина, саркофаг з мощами виставляють у центрі храму, і прихожани мають можливість, помолившись Святому, попросити його помочі для зцілення душі і тіла, утвердження злагоди у сім’ї.

За свідченнями священнослужителів, біля мощей навіть проявлялись чудесні зцілення. Але найбільше до Великомученика приходять з надією й проханням подарувати чи повернути кохання. У ці дні тут багато віруючих не тільки з України, а й з Італії та Польщі.

Окрім мощей Святого Валентина, зберігається в храмі чудотворна ікона Пречистої Діви Марії. Її коронували у 1928 році, вона тривалий час лишалась єдиною коронованою іконою в Україні. Двічі на іконі проступали криваві сльози – у 1727 та у 1914 роках.