А чи знаєте ви, що мощі Святого Валентина знаходяться у Самбірському храмі в Україні?

Мощі Святого привезли з Ватикану до Самбірського храму у 1759 році з благоловення Папи Римського, котрий був покровителем Перемишльсько-Самбірської єпархії.

14-го лютого – найбільш романтичний день року, є нагода, не соромлячись, виказати свої почуття коханій чи коханому. В цей день також, приклонившись до мощей Святого Валентина, можна попрохати його помочі та заступництва – адже він не тільки покровителель закоханих, а й цілитель тілесних недуг.

Нетлінне тіло Святого тривалий час перебуває на Львівщині у храмі Різдва Пресвятої Богородиці міста Самбір. Цей храм Української греко-католицької церкви спорудили магнат Ілля Комарницький та його дружина Олена за свої кошти (будівництво розпочалося у 1728 р.). У храмі ніколи не припинялись богослужіння, навіть під час воєн.

Літопис свідчить, що передачу мощей Святого Валентина з Ватикану благоловив Папа Римський, котрий був покровителем Перемишльсько-Самбірської єпархії. З могили на цвинтарі Святої Прісцилли мощі помістили у скляний саркофаг та перевезли до Самбірського храму 13 травня 1759 року.

Один раз у рік, 14 лютого – в День вшанування пам’яті Св. Валентина, саркофаг з мощами виставляють у центрі храму, і прихожани мають можливість, помолившись Святому, попросити його помочі для зцілення душі і тіла, утвердження злагоди у сім’ї.

За свідченнями священнослужителів, біля мощей навіть проявлялись чудесні зцілення. Але найбільше до Великомученика приходять з надією й проханням подарувати чи повернути кохання. У ці дні тут багато віруючих не тільки з України, а й з Італії та Польщі.

Окрім мощей Святого Валентина, зберігається в храмі чудотворна ікона Пречистої Діви Марії. Її коронували у 1928 році, вона тривалий час лишалась єдиною коронованою іконою в Україні. Двічі на іконі проступали криваві сльози – у 1727 та у 1914 роках.

Новина-flash

Вишгородщина: у Нових Петрівцях кидалися гранатами

Свідки поінформували, що близько 14.30, у будинку на вулиці Свято-Покровській, 93, вибухнула граната.

Новини за датою

< лютого 2018 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28