Лютий короткий, а турбот – багато

Колись лютий називали «межень», який ніби проводив межу між холодним та теплим сезоном: ще доволі прохолодно та сонце світить все яскравіше і відігріває землю, пробуджує рослини.

У лютому висівають овочеві культури з довгим періодом вегетації: цибулю-порей; ріпчасту цибулю з великою масою (Богатирська сила, Ексібішен); кореневу селеру.

Для посадки в закритому ґрунті висаджують на розсаду перець, баклажани, помідори. Для висадки у теплицю вони повинні мати не менше 50-60 днів.

Перед висіванням деяке насіння в обов’язковому порядку слід «розбудити», інакше воно не зійде. Стосується це Люпину, Дельфініуму, Примули, Лаванди, Аквілегії, Гайлардії, Гейзери, Дицентри. Щоб «розбудити» насіння, потрібна стратифікація - штучна зима протягом 2-2,5 місяців.

Можна починати пророщування бульб, цибулин і кореневищ рослин, котрі не зимують у ґрунті: жоржини, бегонії та кали. Розмістивши у ящиках з піском, їх ставлять у тепло і накривають прозорим матеріалом. Коли з’являться паростки, укриття слід зняти, а сходи щодня обприскувати. У подальшому (це вже буде березень) кореневище або бульбу поміщають в окрему ємність, а коли добре потеплішає (у травні) висаджують у відкритий ґрунт. Можливий й інший варіант - прикопати у саду контейнер.

Для плодових дерев лютневе сонце представляє реальну загрозу, оскільки воно вже досить яскраве, дерева можуть отримати опіки. Щоб попередити опіки, дерева слід побілити. Проводити оброблення стосбурів слід при температурі не нижче -5°С. Розвином вапна та мідного купоросу рекомендується оприскати й крону (2,5 кг вапна і 300 г мідного купоросу на 15 л води).

Ще одна загроза саду – побиття морозом. Волога, що скупчилася в тріщинах кори, вночі замерзає і розриває її. Подібні «відкриті рани», що з’являються на стовбурах, дуже небезпечні. Їх слід акуратно очистити і залити гарячим садовим варом. Після «операції» стовбур треба обмотати мішковиною.

Лютий - найкращий період для заготівлі живців для щеплення. Їх нарізають з яблуні, груші чи абрикоса (однорічні пагони), вмочують у парафін та зберігають у підвалі або холодильнику.

З середини місяця вже можна починати обрізку і формування крони дерев, кущів та декоративних чагарників.

Спеціалісти рекомендують затримувати у саду сніг. Цього року, щоправда «затримувати» нема чого. Але якщо раптом…

Запросіть до свого саду і пернатих «санітарів», принадивши їх насінням. Горобці та синиці - професійні мисливці на цвітоїдів, яблуневу плодожерку, гусениць і личинок, вони допоможуть оздоровити ваші дерева.

Новина-flash

Сьогодні вранці Вольво на Вишгородській трасі "завалив" мікроавтобус Мерседес

Подія сталася на столичній Оболоні. Потерпілим надають медичну допомогу.

Новини за датою

< лютого 2018 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28