Дивовижний "зимовий" гормон – серотонін

Серотонін всебічно впливає на організм людини.

Цей гормон діє на сприйнятливість до стресів і емоційну стійкість, регулює гормональну функцію гіпофізу і тонус судин, покращує рухову функцію, а його нестача призводить до мігрені і депресій. Саме підвищення настрою є однією з основних функцій серотоніну.

З приходом осені і скороченням сонячного дня ми починаємо відчувати нестачу світла, і це стимулює синтез меланіну, що у свою чергу призводить до зниження серотоніну. Саме тому нудьга частіше відвідує нас в осінньо-зимовий період, робить нас в'ялими і сонливими.

Влаштуйте собі невеличку світлотерапію – навіть година яскравого штучного освітлення позитивно вплине на ваше самопочуття. Крім того, встановлено, що фізична активність сприяє підвищенню рівня серотоніна. Більше рухайтеся, влаштуйте прогулянку або невелике прибирання, відвідайте спортзал або басейн, і гарний настрій вам забезпечений.

Також необхідно включити у свій раціон харчування якомога більше продуктів, багатих триптофаном, – саме з цієї амінокислоти нашим організмом виробляється серотонін. Найпростіший шлях – поїсти солоденького, проте найшвидший спосіб виявляється і найпідступнішим, приводячи вас до залежності від цукровмісних продуктів. Отже, намагайтеся не зловживати шоколадом, випічкою, медом, цукерками. Підвищена кількість триптофану міститься також в твердому і плавленому сирах, сої, квасолі, бананах, фініках, дині, гарбузі, апельсинах, сливах, томатах, інжирі, молоці і молочних продуктах, курячих яйцях, нежирному м'ясі, сочевиці, пшоні. Ще дуже сприяють виробленню серотоніна вітаміни групи В (багато в печінці, вівсянці і гречці, салатному листі).

Продукти, у складі яких є магній, допоможуть вам підтримувати рівень серотоніна в крові. Велика кількість магнію міститься у висівках, дикому рисі, морській капусті, куразі і чорносливі.

Новина-flash

Напередодні Нового року Тетяна Бражникова отримала нагороду

З ініціативи ВГО Спілка громадських об’єднань України: "Народна Рада", Дитячого козацького Хутіра "Вишгородська Січ", Спілки ветеранів АТО, Союзу чорнобильців та Міжнародної благодійної організації "Фонд Славного Роду Святої Ольги" її нагороджено відзнакою "Українська Берегиня".

Новини за датою

< січня 2018 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
30 31