Унікальну схожість у поведінці котів та людей встановили зоологи

Ірландські вчені Університету Квінс у Белфасті встановили, що коти поділяються на "праволапих" та "ліволапих".

Так само і в людей, які можуть бути правшами або лівшами. Науковці вважають — це може визначатися індивідуальними особливостями як серед людей, так і серед котів.

Результати відкриття опублікував журнал "Animal Behaviour", повідомляє інформаційний портал "Вишгород-Лайф.Інфо".

Визначити цей факт фахівці змогли, простеживши за домашніми котами. Загалом в експерименті взяли участь 44 тварини. Серед яких — 24 представники "чоловічої" статі та 20 представниць "жіночої". Науковці відстежували, яку лапу той чи той кіт використовує, коли дістає шматочок їжі, переступає через перешкоду, та з якої лапи починає крокувати. Також зоологи звертали увагу, на якому боці спить тварина.

Після трьох місяців експерименту вчені виявили — коти частіше "ліволапі", а кішки — "праволапі". Також фахівці зазначили, що вибір пріоритетної лапи впливає на характер тварини.

"Ліволапі" тварини більш вразливі, агресивні та погано справляються зі стресовими ситуаціями. У той час як "праволапі" тваринки спокійні та врівноважені", — розповіла доктор Дебора Уальс, співавтор дослідження.

Дослідники ще не зрозуміли, за яким саме принципом відбувається розподіл за пріоритетною лапою. Адже серед котів та кішок він відбувається майже рівномірно. На відміну від людей, які найчастіше виявляються правшами. Науковці пов'язують це з індивідуальними особливостями мозку кожної тварини.

Новина-flash

Українці мають ідеального кандидата на посаду Президента

Відомий музичний критик, концертний промоутер, журналіст і телеведучий Артемій Троїцький висловив пропозицію обрати наступним Президентом України Святослава Вакарчука, лідера групи "Океан Ельзи", оскільки вважає його найкращою кандидатурою.

Новини за датою

< січня 2018 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 25 26 27 28
29 30 31