Коли лікуєтесь у стацвідділенні, медпрепарати для вас – безкоштовні

З 1 січня 2018 року медичні заклади зобов’язані надавати пацієнтам, котрі перебувають на стаціонарному лікуванні, безкоштовні й ефективні ліки.

Відповідний список таких медпрепаратів створив експертний комітет з відбору та використання основних лікарських засобів. Фахівці при відборі опирались на модельний перелік ВООЗ та найновіші наукові дані.

Ця нова схема відпуску лікарських засобів повинна була бути запроваджена ще у вересні 2017 року. Однак, Кабінет Міністрів відстрочив нововведення до 1 січня 2018 року. Це було спричинено необхідністю складення медзакладами необхідних списків та проведення закупівель лікарських засобів.

Перелік медпрепаратів можна відслідкувати на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Важливо знати, що у випадку, коли у медзакладі пацієнту запропонують придбати ліки за власні кошти, він має право поцікавитися, чому вони не надаються безкоштовно, або чому призначаються ліки, котрі відсутні в Нацпереліку. Передбачається, що цей перелік буде щорічно оновлюватиметься.

Мінохорони здоров’я на своєму на сайті визнало: медпрепарати, котрі держава раніше закуповувала, не відповідали потребам пацієнтів. Отож і не дивно, що складалась виникав парадокс - 86% пацієнтів у 2016 році змушені були купувати ліки за власні кошти, не рідко беручи кредити чи закладаючи майно, щоб покрити витрати на лікування. У той же час, держава шорічно витрачала мільярди коштів на закупівлю неефективних ліків.

Зрозуміло, що деякі лікарі, котрі співпрацюють з аптеками, не у захваті від нововведень. Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України», так змальовує ситуацію:

«Нацперелік обмежує можливість необґрунтованого призначення ліків, зокрема, так званих «фуфломіцінів». Отож, частина медпрацівників і висловлює заперечення. А ось у пацієнтів з'являється інструмент впливу на процес лікування і вони мають право ставити запитання: чому прописується такий препарат, котрого немає в офіційному переліку? Чи виправдане його призначення?».

Отож, надалі хоч ця частина лікувального процесу в деякій міврі в руках пацієнта. Головне, бути певним у своїх вимогах і не боятися спричини «незручності» лікарям.

Новина-flash

Київщина: на трасі Чернігів-Київ в ДТП Volkswagen розірвало навпіл

Сьогодні на Чернігівській трасі сталася ДТП. Дорогу не поділили фура Mercedes й Volkswagen CC.

Новини за датою

< січня 2018 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31