Сезон садово-городніх робіт відкриває січень-просинець

Старослов’янська назва січня — просинець. Це не просто красива назва, це вказівка на відродження природи, а значить — початок нового сезону садово-городніх робіт. Чим зайнятися городникові чудесним січневим ранком?

1. ПЛАН ПОСАДОК — ПЕРШЕ ЗАВДАННЯ ПЕРШОГО МІСЯЦЯ

Проектування майбутніх посадок — справа потрібна і надзвичайно захоплююча. При складанні плану враховуйте сівозміни і передбачуване сусідство, розташування посадок, бажану кількість врожаю і оптимальні терміни посадки. Все це допоможе вам визначити черговість і обсяг робіт на ділянці, а також зробити город не тільки корисним, але і красивим.

2. ПЕРШІ ПОСАДКИ: ЩО НЕ ТЕРПИТЬ ЗВОЛІКАНЬ?

Січневі терміни посадки на розсаду найкраще підходять для цибулі-порею, ріпчастої цибулі і кореневої селери. Також рекомендуємо засівати перець, томати і баклажани.

Весна взимку — звичайна справа, якщо зайнятися вигонкою цибулинних. Для цього підійдуть первоцвіти з коротким періодом пробудження: гіацинт, крокуси, ботанічні тюльпани, алліуми, дрібні нарциси і хінодокси. Друга половина січня чудово підходить для посіву на розсаду еустоми чи примули.

3. САДОВІ РОБОТИ В СІЧНІ

Варто обійти сад і видалити всі муміфіковані плоди і сухе листя, «провести» ревізію гілок. Особливо поряд плодових бруньок і в розвилках — це улюблені місця для зимуючих шкідників.

В останні роки безсніжні зими стали буденністю, але, якщо все-таки сніг у вашому саду є, підгорніть його до стовбурів. А ось втоптувати його чи ні, питання спірне. З одного боку, щільна снігова кірка — захист від шкідників, а з іншого — промерзлий пласт довше тане і коріння «прокидається» пізніше крони.

Також потрібно оцінити стан багаторічників у квітнику вже зараз і при необхідності вкрити або замульчувати. Особливо це стосується ірисів, їхні кореневища підняті над землею і можуть підмерзати. Можна обрізати сухі суцвіття на багаторічній айстрі.

4. ЗАГЛЯНЬТЕ В ЛЬОХ АБО ПІДВАЛ

У січні закінчується період спокою у викопаних восени бульбоцибцлин і кореневищ — саме час перевірити, чи все з ними в порядку. Провітріть місця їхнього зберігання і приберіть зайву вологу, якщо є конденсат. Усі зіпсовані або підгнилі овочі утилізуються, місця їх зберігання присипаються крейдою. Гниль і ковзкі листки на капусті, гнила морква або зморщений буряк — ознака застою повітря і проблем з вентиляцією. Візьміть за правило перевіряти запаси раз на 14 днів.

5. САМЕ ЧАС ПІТИ ЗА ПОКУПКАМИ!

Календар садівника на січень включає в себе не тільки планування, обхід засніженого саду або ревізію льоху. Перший місяць зими — час робити покупки. Тим більше, що в магазині «Дім і Сад» сезон ВЕСНА 2018 уже відкрито, повністю оновлено асортимент магазину і представлено кращі новинки зі світу селекції.

Новина-flash

Надія – мій компас земний… (відео)

У Вишгородському районі з концертною програмою (у Нових Петрівцях і Вищій Дубечні) побувала відома польська актриса Йоанна Моро, зачарувавши глядачів своєю відвертістю та щирістю, надзвичайно проникливим виконанням пісень на польській, російській та українській мові.