Хвороби може спричинити сидячий спосіб життя

Більшу частину життя люди проводять у сидячому положенні. На роботі – в офісі за столом, вдома – на дивані біля телевізора чи з ноутбуком на колінах.

Від постійного сидіння псується здоров’я, знижується якість життя (вона може навіть істотно скоротитися). А хвороби від сидячого способу життя рухаються впевнено до позицій лідера у списку поширених проблем з здоров’ям.

Людина й так «розплачується» болями в попереку за здатність ходити на власних двох ногах. А при тривалому сидінні навантаження на поперековий відділ хребта – ще більше. Шийний відділ також страждає через постійне напруження м’язів шиї й плечового пояса. Якщо ж сидіти неправильно, то до списку хвороб добавиться ще й сколіоз. Особливо схильні до викривлення хребта діти й підлітки.

Хвороби розвиваються й через порушення кровообігу. В офісних працівників варикоз – звичайне явище. Як і геморой, тромбози та інше.

Вчені встановили: у людей із сидячим способом життя, ризик померти від серцевої недостатності чи інфаркту вдвічі вище тих, хто більш рухливий.

Ще один аспект – великий ризик ожиріння. Дослідження виявили неприємний факт: у тканинах, що піддаються механічному тиску, утворюється на 50 % більше жиру. Сидячи на своїх м’яких сідницях протягом тривалого часу, ми змушуємо їх збільшуватися за рахунок збільшення кількості жирових клітин. Дослідники проблем, пов'язаних з ожирінням, виявили також, що при сидячій роботі частіше утворюється вісцеральний жир. А його вивести з організму дуже важко: він розташовується не в підшкірній клітковині, а в сальнику, розташованому в черевній порожнині. Саме вісцеральний жир утворює у чоловіків – кругленьке черевце.

І чоловіки, що ведуть сидячий спосіб життя, схильні до «спецзахворювань». Через застій крові у малому тазі розвивається простатит, від якого недалеко й до аденоми простати, порушень ерекції. І жінки ризикують власним здоров’ям: гінекологічні хвороби від сидячої роботи також розвиваються.

Вирішити подібні проблеми просто – треба більше рухатися. Фітнес раз на тиждень проблеми не вирішить – потрібно більше рухатися кожного дня.

Вставати із затишно просидженого крісла як мінімум кожні годину-півтори, щоб енергійними рухами кров змусити рухатися, розминати суглоби. Потанцювати, або виконати кілька вправ.

У транспорті краще стояти а не сидіти. А ще краще – проходити пішки хоча б частину шляху.

Відмовитися від ліфтів й ходити сходами.

Робоче місце повинно правильно бути влаштованим: висота столу й стільця підігнані під зріст, монітор комп’ютера розташовують так, щоб не напружувати шию.

За столом в офісі сидіти, звичайно, легше, ніж розвантажувати мішки чи копати канави. Та небезпека від сидячого способу життя для здоров’я не менша, аніж при тяжкій фізичній праці.