Вишгороду урочисто передали авторську скульптуру "Анна Ярославна. Королева Франції"

Автори скульптури – засновники мистецького фестивалю «Anne De Kiev Fest» Костянтин Скритуцький та Федір Баландін, а також Марина Соловйова, голова громадської організації «Чотири Королеви», особисто передали міському голові Вишгорода Олексію Момоту і керівнику Вишгородського історико-культурного заповідника Владі Литовченко модель пам'ятника королеві Франції, видатній доньці Ярослава Мудрого.

Анна Ярославна – молодша донька Ярослава Мудрого. У 1048 році вона вийшла заміж за короля Генріха I й стала королевою Франції. У скульптурі вона втілена в образі юної дівчини.

Оригінал пам’ятника «Анна Ярославна. Королева Франції» у 2016 році встановлено в Києві в центрі «Скверу Франкофонії» на Львівській площі. В урочистій церемонії брали участь міністр культури України Євген Нищук та Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон.

«Надзвичайно приємно, що Вишгород – п'яте місто у світі, де буде встановлено скульптурний образ Анни Ярославни, – зауважив О. Момот. – Два пам'ятники доньці Ярослава Мудрого знаходяться у французькому місті Санліс. Рік тому пам’ятник видатній українці встановили у Києві на Львівській площі».

В. Литовченко підкреслила, що французьку королеву українського походження відрізняли не лише краса, а й розум та освіченість, сила характеру: «Вишгородському історику-культурному заповіднику дуже почесно прийняти таку роботу, адже Анна Ярославна – знакова для України й одна з найцікавіших особистостей. Наше місто для цієї чудової скульптури її автори обрали не випадково. Адже і для Ярослава Мудрого воно було основною резиденцією, він працював тут над «Руською правдою» і тут закінчив 20 лютого 1054 своє земне життя. Символічно, що юна княжна Анна через тисячу років «ступить» на землю свого великого батька».

За задумом Ф. Баландіна й К. Скритуцького, скульптурне втілення української княжни і французької королеви має символізувати можливості кожної маленької українки досягти королівських висот, а поява в древньому українському місті пам'ятника Анні Ярославні - це ще один факт, що Україна не йде в Європу, а повертається в неї.

М. Соловйова підкреслила значимись події: «Збереження об'єктів культурної спадщини Києва, Вишгорода й інших древніх українських міст неможливе без популяризації наших історичних постатей, взаємодії місцевої влади, громадських активістів і працівників музейних закладів».

Новина-flash

У напрямку від Вишгорода до Почайни на вулиці Богатирська – серйозна ДТП

Сьогодні на вулиці Богатирська зіткнулися п’ять автомобілів.

Новини за датою

< грудня 2017 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 27 28 29 30 31