Нові варіанти об’єднання на Київщині: Вишгород хочуть "влити" до Києва

Як стало відомо, Київська міськрада готова запропонувати місцевим радам населених пунктів, що розташовані круг Києва, створити «Київську агломерацію».

Відповідний проект рішення вже схвалено на засіданні постійної комісії Київради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків.

Столична агломерація, як передбачено, може об'єднати більше 20 населених пунктів. Зокрема, міста Боярку, Бориспіль, Бровари, Бучу, Васильків, , Вишневе, Обухів, Ірпінь, Українку, селища Ворзель, Глеваху, Гостомель, Калинівку (Броварський район), Калинівку (Васильківський район), Коцюбинське, Козин, Чабани, а також деякі прилеглі до міста Києва села. У цей перелік входить і наш Вишгород, як найближчий до Києва сусіда.

Якщо депутати Київради підтримають це рішення, то вона зобов'яже Київську міську держадміністрацію провести відповідні консультації зі створення асоціації з головами населених пунктів і секретарями місцевих рад. Київрада також направить до місцевих рад населених пунктів своєрідну «агітку» - звернення щодо об'єднання в асоціацію, в якому розпише свою позицію і перспективи населених пунктів у разі об’єднання.

Як бачимо, у цьому варіанті про «об'єднаних територіальних громад» не йдеться. Автори проекту рішення мотивують це тим, що стандартні схеми створення (ОТГ) в разі столиці і окремих найбільших міст, зокрема, Одесі, є неефективними і рекомендують як найбільш підходящу - агломерація.

Вікіпедія пояснює міську агломерацію наступним чином - форма розселення, територіальне скупчення населених пунктів (переважно міст), які об'єктивно об'єднані в єдине ціле (складну багатокомпонентну динамічну систему) інтенсивними, функціональними, у тому числі економічними, трудовими та соціальними, культурно-побутовими, рекреаційними та іншими зв'язками, а також екологічними інтересами. От тільки управляти таким монстром буде дуже непросто і не факт, що тут аж занадто будуть турбуватись про інтереси тих, кого «пришили» до столиці. Тобто, Вишгороду, у разі такої форми об’єднання, труба дуже постаратись, щоб забезпечити гарантоване дотримання інтересів мешканців міста і всієї міської громади.

Новина-flash

В річці Ірпінь – впіймали форель

Рибалка у річці Ірпінь зловив – форель. А впіймав її на місці, куди відпочиваючі висипали залишки салату.

Новини за датою

< грудня 2017 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31