На Андрія смакували варениками і співали народних пісень

У Вишгородський центральній районній бібліотеці для дорослих працівники бібліотеки та Вишгородського територіального центру соціального обслуговування провели свято «Андріївські вечорниці в бібліотечній світлиці».

Святкування Андріївських вечорниць у широкому колі підопічних територіального центру, читачів бібліотеки, представників Вишгородської міської ветеранської організації та співробітників Вишгородського історико-культурного заповідника вже стало доброю традицією. І цього року, вбрані в українські вишиванки та хустки, гості свята прямували до читацької зали з пиріжками, варениками, іншими смаколиками та добрим настроєм, щоб відзначити свято, як і годиться, за щедрим родинним столом.

Відправною точкою на святі стала тематична виставка літератури «Глибоке коріння традицій», оформлена в читацькій залі. А вже ведучі свята – працівники райбібліотеки Ольга Бутко та Галина Дмитренко – провели учасників дійства цікавими стежками українських народних традицій, розповідаючи як у нашому краї, починаючи від Катерини, відзначали зимові свята, ворожили на судженого та на долю, яких танцювали обрядових танців та яких співали пісень.

Переважна частина гостей – люди поважного віку і більшість отих давніх традицій добре знають ще з дитинства. Отож, охоче доповнювали розповідь ведучих власними спогадами та найціннішим народним багатством – піснями.

«Деякі з наших пісень, - розповідає музичний керівник фольклорного колективу «Золотий вік» Віктор Туровський, - співали наші батьки та діди сто, двісті, а то, можливо, й триста літ тому. І нам надзвичайно приємно відтворювати такі традиційні українські пісні, особливо у такому гарному товаристві». До речі, колектив «Золотого віку» також причетний до започаткування Андріївських вечорниць у районній бібліотеці, й з перших днів став їх незмінним атрибутом, без якого вже й не уявляється саме святкування.

«Чудовий колектив, справжні майстри, я завжди із задоволенням слухаю їх виступи», - говорить про «Золотий вік» депутат міської ради Юрій Колодзян, що також завітав на свято. Однак, за словами директора Вишгородського районного територіального центру Наталії Рудько, Юрій Дмитрович не тільки із задоволенням приходить на виступи колективу, а й завжди підтримує його в його творчості, організації виступів та участі у конкурсах та фестивалях.

В українських традиціях – надзвичайна гостинність. А яка ж гостина без вареників? Сьогодні автором цієї національної страви стала завідуюча відділенням територіального центру Олена Альохіна – гості свята із задоволенням продегустувати її витвір і адресували господині чимало вдячних відгуків.

Чого ще не бракувало на цьому святі крім пісень та гостинців, так це душевного тепла і по-справжньому родинного затишку. Пісні та ліричні вірші переливались у задушевну бесіду, де в традиції Андріївських вечорниць та всіх новорічних свят вплітались мотиви про кохання, рідну землю, про родину та її берегиню – матір, яка уособлює саме життя. І, безперечно, кожен підтримав слова, сказані Наталією Рудько: «Матуся, - це чи не найдорожче, що у нас є. І як добре, коли ще маємо змогу притулитися до її грудей, поцілувати її руки. Моя матуся сьогодні в цьому залі і мені надзвичайно приємно похвалитися, що моя розкішна вишиванка – справа її натруджених рук». Матері, як берегині родинних і українських традицій, гості свята та колектив «Золотого віку» присвятили свої вірші та пісні.

Якщо узагальнити почуте із вражень про свято, то можна сказати, що, без перебільшення, гості свята отримали те, за чим прийшли – добрий настрій, душевну бесіду, позитивний заряд від ліричних і жартівливих народних пісень, поклали по маленькій цеглинці до того, що називається відродженням українських національних традицій.

Галина МАКАРЕНКО, член Національної спілки журналістів України, спеціально для "Вишгород-Лайф.Інфо".

На знімках: під час Андріївських вечорниць.

Фото автора

Новина-flash

Напередодні Нового року Тетяна Бражникова отримала нагороду

З ініціативи ВГО Спілка громадських об’єднань України: "Народна Рада", Дитячого козацького Хутіра "Вишгородська Січ", Спілки ветеранів АТО, Союзу чорнобильців та Міжнародної благодійної організації "Фонд Славного Роду Святої Ольги" її нагороджено відзнакою "Українська Берегиня".

Новини за датою

< грудня 2017 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31