Вишгородщина: з початком зими українці отримали – новий безвіз, більше грошей й "наказові" аліменти

В Україні набрали чинності нові правила судового процесу, безвіз з АОЕ, збільшується розмір аліментів, розширюється використання електронного підпису, а губернаторів «розставлятиме» Президент.

Судова реформа. В Україні почали діяти нові правила судового процесу. Новий закон «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» розширює методи судового захисту, забезпечує відкритість і прозорість судового процесу, розумні строки розгляду справ в суді. Передбачається й впровадження системи «електронного суду».

Безвізовий режим між Україною та Об’єднаними Арабськими Еміратами. Вступає в силу нота про скасування віз для українців, котрі мають намір відвідати ОАЕ.

До учасників бойових дій прирівняно загиблих під час Революції Гідності. Відповідним законом посилено соцзахист учасників АТО, учасників Революції Гідності і членів сімей загиблих при цих подіях. Закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» також в офіційному використанні замінює термін «Велика Вітчизняна війна» на «Друга світова війна».

Зростає прожитковий мінімум. Згідно з бюджетом на 2017 рік, з 1 грудня підвищився прожитковий мінімум: для дітей віком до 6 років – до 1492 грн, для дітей від 6 до 18 років – до 1860 грн, для працездатних осіб – до 1762 грн, для осіб, що втратили працездатність, – до 1373 грн. Відповідно, збільшаться і соцвиплати, прив’язані до розміру прожиткового мінімуму. Зокрема, виплати одиноким матерям, допомога малозабезпеченим сім’ям, допомога на поховання.

Зросли пенсії по інвалідності. Це стосується 10 видів виплат українцям з інвалідністю та особам, котрі здійснюють догляд за інвалідами.

Змінено ціни на газ. «Нафтогаз» продаватиме 1 грудня газ для промисловості за ціною мінімум 9019,2 грн, це на 2,4% більше листопадової ціни за газ. Для українців це означає - черговий «підскок» вартості продуктів.

Генпрокуратура позбулася деяких прав. Розслідування проти чиновників і корупціонерів здійснюватиме окреме відомство: слідчі Держбюро розслідувань розслідуватимуть злочини колишніх президентів; вищих держчиновників; членів Центрвиборчкому; народних депутатів; керівництва ГПУ; голови Нацбанку; суддів та правоохоронців.

Школи зобов’язали оприлюднювати фінансову звітність у повному обсязі. За новим законом про освіту, керівники навчальних закладів повинні звітувати не лише щодо держкоштів, а й стосовно благодійних батьківських внесків. Виконання закону в цій частині відслідковуватиме моніторинг.

По-новому стягуватимуться аліменти, збільшується їх розмір. Позовне провадження про стягнення аліментів стає наказним - суд видає судовий наказ у триденний термін без судового засідання і виклику стягувача та боржника для заслуховування його пояснень по суті заявлених вимог. Мінімальний розмір аліментних виплат збільшено з 30 до 50% прожиткового мінімуму на одну дитину. Враховується для розрахунку розміру аліментів не лиша офіційна зарплата, а й рухоме та нерухоме майно, грошові кошти, витрати платника аліментів.

Державна фіскальна служба працюватиме через «електронний кабінет». З 1 грудня на сайті її оприлюднюються договори про визнання електронних документів. Сама ж система «Електронний кабінет» запрацює з 1 січня 2018 року.

Використання електронного цифрового підпису. Вводиться електронна ідентифікація, електронна печатка, електронна відмітка часу, електронний підпис, електронна доставка, інтероперабельність.

Держслужбовці можуть бути членами політпартій. Керівники місцевих держадміністрацій, їх перші заступники й заступники знову можуть бути членами політпартій, об’єднувати законодавчу і виконавчу владу.

Право призначати губернаторів тепер – у Президента. Конкурсний відбір голів місцевих держадміністрацій та керівників центральних органів виконавчої влади відмінено. Їх буде призначати Президент, без проходженняконкурсу. Керівники центральних органів виконавчої влади, котрі не входять до складу уряду, та їх заступники призначатимуться і звільнятимуться з посади Кабінетом Міністрів.

Новина-flash

Київщина: на богослужінні підносилися молитви за мир в Украіні

Всяка добра справа починається з молитви. У переддень складання Військової Присяги молоде поповнення військовослужбовців взяло участь у молитві.