Об’єднатись заради милосердя

У районі відбулися заходи з нагоди Міжнародного дня інвалідів, який в Україні відзначається з 1992 року.

Цього дня представники державних органів і органів самоврядування, учнівські і педагогічні колективи, благодійники і просто небайдужі люди побували у родинах з інвалідами, а у спеціалізованих закладах відбулися тематичні заходи. Представниця нашого району поетеса Ірина Савекіна з Димера взяла участь у обласному конкурсі «Повір у себе» і за її натхненні, надзвичайно ліричні і душевні вірші їй, як завжди, гаряче аплодували.

У Вишгороді у приміщенні Церкви Бога Живого відзначення Міжнародного дня інвалідів для мешканців району з обмеженими можливостями організували громада Церкви, Вишгородський районний територіальний центр соціального обслуговування, Вишгородська районна та міська ради ветеранів за підтримки Вишгородського міського голови, Вишгородської райдержадміністрації та Вишгородської райради.

Цей день ніхто не розцінює як свято, однак кожен визнає його днем, коли доречно предметно поговорити про проблеми громадян з особливими потребами, про співпрацю державних структур та громадських організацій у вирішенні проблем інвалідів. Саме на цьому і наголошували виступаючі під час заходу – заступник голови райдержадміністрації Марина Мельник, радник Вишгородського міського голови Володимир Малишев, голови Вишгородської районної та міської ради ветеранів Петро Жуланов та Таміла Орел, пастор Церкви Бога Живого Геннадій Каплунов – зауважуючи, що людям з особливими потребами важко вирішувати свої проблеми і треба якнайактивніше об’єднувати зусилля державних і громадських організацій, щоб забезпечити цим людям підтримку. В. Малишев також повідомив реальну реалізацію таких намірів – мер міста Олексій Момот передав на потреби інвалідів вісім інвалідних візків.

Як зауважують соціальні робітники територіального центру та представники ветеранських організацій, яким найчастіше і найбільше доводиться контактувати з одинокими громадянами з обмеженими можливостями, у багатьох випадках їм не вистачає не тільки матеріальної підтримки, а й моральної, щоденного щирого спілкування та соціальної адаптації. І потрібні такі ось як нинішній, душевні спільні заходи, які б посприяли тому, щоб жодна людина з категорії осіб з особливими потребами не залишилась без уваги, щоб мала змогу отримати гарний заряд позитиву, відволіктись від своїх проблем і переживань, відкрити «вікно у світ» через спілкування з іншими особами такої ж як вони категорії.

На нинішньому заході такий гарний настрій створювали фольклорний колектив «Золотий вік», хор «Ветеран», Володимир та Олена Зюбенки (представники групи «Милосердя» Церкви Бога Живого). До речі, саме група «Милосердя» більше десяти років постійно опікується підопічними стаціонарного відділення постійного та тимчасового проживання територіального центру. Цього дня вони також потурбувались про те, щоб і мешканці стацвідділення могли взяти участь у заході, адже їм це нелегко зробити через «життя» на інвалідному візку. Приєднали свої дзвінкі голосочки до заходу і дитячий колектив громади Церкви Бога Живого «Перлинка» та вихованці Центру дитячої творчості «Джерело».

Своїми проникливими і щирими виступами аматори вклонялися людській доброті і благочестю, закликали об’єднатись заради милосердя, яке сьогодні, у наш непростий вік, чи не найцінніший скарб. До речі, керівнику художнього колективу «Золотий вік» Тамарі Шевченко директор територіального центру Наталія Рудько вручила Подяку «за багаторічну творчу працю, активну участь у розвитку пісенної спадщини Вишгородського краю, надання якісних соціальних послуг для організації змістовного дозвілля підопічних територіального центру, та з нагоди 60-річного ювілею».

Ділячись враженнями від заходу, Наталія Рудько зауважує: «Приємно, що наші підопічні відчувають постійну турботу не лише у такі «календарні» дні. Турботи про людей з обмеженими можливостями завжди розділяють з нами державні структури, у чиї функціональні обов’язки входить вирішення соціально-побутових та медичних питань, громадські організації, благодійники, депутати різного рівня. Сьогодні нам вдалося організувати душевний, по-справжньому родинний захід, на якому кожному учаснику приділили максимум уваги, подарували добрий настрій. Дякую за підтримку в організації цього заходу Володимиру Олексійовичу Геращенку, голові правління компанії «Альянс краси», який передав учасникам заходу подаруночки, укомплектовані з продукції компанії, а також пастирю Церкви Бога Живого Олександру Володимировичу Озерузі, який протягом багатьох років виступає натхненником подібних заходів, усім, хто не тільки бере участь у тематичних заходах, а турбується про людей з особливими потребами кожного дня, допомагає матеріально, підтримує морально, дарує надію і душевне тепло».

Про благодійний обід на нинішньому заході потурбувались мер Вишгорода Олексій Момот та громада Церкви Бога Живого і за обідом у затишній залі ще довго тривали тихі неквапливі бесіди про наболіле, про проблеми, про плани, про життя…

Галина МАКАРЕНКО.

На знімках: під час заходу.

Фото Олександра КОНОНЕНКА

Новина-flash

Потрійна ДТП біля Вишгорода

Сьогодні, на виїзді з Києва в бік Вишгорода (район ДВС), мікроавтобус Volkswagen з військовослужбовцями зіткнувся з легковиком авто Mitsubishi й "швидкою".

Новини за датою

< грудня 2017 >
П В С Ч П С Н
        1 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31