Вишгородщина: Уряд вирішить проблему пенсійного забезпечення тих, хто постраждав від несправедливої радянської системи оплати праці

Місяць, що минув після старту пенсійної реформи дає можливість її авторам робити певний аналіз й говорити про наступні заходи.

«Адже, за першим кроком будуть інші рішення, – каже Міністр соціальної політики. – Такий процес – називається реформою. Не можна її розглядати за принципом – прийняли закон і забули. Усе буде зроблено, щоб пенсійна система була справедливою».

На сьогодні, за словами Андрія Реви, все заплановане – зроблено. Перерахунок проведено для значної кількості пенсіонерів, його провели диференційовано, відмовившись від системи зрівнялівки.

«Цей процес перерахунку являє собою два етапи: осучаснення та індексацію, – пояснив міністр. – Осучаснення – це зміна базового показника пенсій. З 2008 року перерахунок пенсій не проводився, а кожен рік показник мінімальної зарплати в Україні мінявся й виріс утричі – з 1197 гривень до нинішніх 3764 гривень. Тобто, в людей з однаковим коефіцієнтом заробітку й страхового стажу пенсії відрізнялись у три з половиною рази. З 12 мільйонів пенсіонерів осучаснення торкнулось 5,6 мільйони чоловік. Тим, чиї пенсії не будуть осучаснюватись, буде піднято її розмір з урахуванням індексу інфляції. Цей показник склав 15%, або 140 гривень. Із 5,6 мільйона чоловік – для 3,5 мільйона підвищення склало 500 гривень і вище».

Як зазначив Андрій Рева, це стосується категорії громадян, котру обкрадали всі 26 років. До цієї категорії належать ті, хто постраждав від радянської «справедливості». Наприклад, колгоспники. Вони отримували не зарплату, а позначені у відомостях трудодні. І вийшло так, що трудового стажу ці пенсіонери мають по 50 років, а через такий заробіток, що прагнув до нуля, під час підвищення вони отримали крихти у вигляді надбавок. І не тому, що вони не працювали, а тому, що до них безсовісно колись ставилась держава й несправедливою була система, в якій вони колись жили й працювали.

За словами Андрія Реви, наразі Уряд відпрацьовує варіанти для вирішення цієї проблеми. Головне, що в реформі запущено механізм аби пенсії автоматично перераховувались щороку.