При розірванні шлюбу тільки аліментами тепер не обійтісь

Батько чи мати, котрі проживають окремо від сім'ї з дитиною чи мають іншу родину, додатково до аліментів повинні нарівні з колишньою дружиною чи чоловіком опікуватись і оплатою додаткових витрат на дітей.

Мова, в першу чергу, йде про оплату лікування дитини, відвідання занять, спрямованих на розвиток її здібностей. Таке рішення виніс Верховний суд України.

Діти після розірвання шлюбу, здебільшого, залишаються з матір'ю, і від батька часто дуже складно отримати навіть аліменти, не кажучи вже про якісь додаткові кошти. На їх переконання, призначена судом виплата повинна покривати всі витрати: одяг, навчання, харчування, заняття в гуртках та секціях, центрах розвитку.

Верховний суд України у своїй правовій позиції дав пояснення, що мати чи батько, які виховують дитину, можуть додатково при необхідності вимагати виплат на лікування й розвиток. Щоб підтвердити витрати, необхідно представити копії чеків чи рахунків. Ці витрати мають ділитись порівну між обома батьками.

Таке рішення Верховного суду наразі пов’язано з тим, що останнім часом досить активно зростає кількість судових позовів розведених батьків. Найчастіше, це пов'язано з погіршенням добробуту, дорослі економлять й на дітях теж.

Новина-flash

Завтра відкриття виставки "Життя українського Полісся: побут селян і міщан ХІХ – початку ХХ ст."

 

До двадцять третьої річниці відкриття Вишгородського історико-культурного заповідника у Вишгороді відкриють виставку «Життя українського Полісся: побут селян і міщан ХІХ – початку ХХ ст.».

Новини за датою

< листопада 2017 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 25 26
27 28 29 30