Українці придумали, як зняти "газовий зашморг"

Науковцями України розроблено методику, котра може допомогти країні позбавитись газової залежності.

Науковці Нацтехуніверситету «КПІ» ім. Сікорського й Нацуніверситету ім. Шевченка упродовж дев’яти років працювали над приладом, котрий спроможний вирішити проблему газової залежності України і значно здешевити вартість опалення.

Насамперед треба сказати, що прилад - екологічно безпечний. А принцип його дії - отримання енергії з допомогою рідини під назвою водо-вугілля.

Це - особлива суміш бурого вугілля й води, котра разом з плазмотроном та електрикою дає можливість отримати в процесі горіння потужну енергію.

Як пояснює аспірант КНУ Микола Клочок: «Незначна кількість електроенергії вкладається у пусковий механізм хімічної реакції. Надалі вона у вигляді факела віддає тепло».

Новий метод дозволить знизити вартість опалення мінімум у 5-6 разів.

«Ще один «плюс» пристрою - його мобільність, - зауважує доцент КПІ Юрій Попіль. - Установка може використовуватися і для військових, і у походах, коли треба зігрітись і приготувати їжу».

Нестачі в основному ресурсі для нової розробки – бурому вугіллі – в Україні немає, крім того, воно залягає на поверхні.

Схожі технології видобутку енергії вже активно використовуються у Америці й Китаї. Однак метод українців від них суттєво відрізняється тим, що він екологічно безпечний.

Творці унікальної методики шукають інвесторів для подальших досліджень і вдосконалення свого винаходу.

Новина-flash

Київщина: Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України представить унікальні листівки

Виставка «Київські мотиви. Адреси і адресати»: раритетні листівки розкажуть про Київ і Київщину кінця ХІХ – першої третини ХХ ст.

Новини за датою

< жовтня 2017 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 26 27 28 29
30 31