На всіх котів одягнуть нашийники і вимагатимуть… офіційного похорону

У Верховній Раді зареєстрували документ, котрим не тільки пропонується посилення відповідальності за порушення умов утримання тварин, а й прописуються правила їх «соціалізації».

Мета законопроекту № 7220 – запровадити облік та ототожнення тварин. Зокрема, збиратиметься відповідна інформація про всіх наявних у країні тварин - домашніх, диких й бездомних й заноситиметься до єдиної електронної держбази.

За домашніх звірят платитимуть власники, за бездомних та диких – місцеві органи влади. До бази, в обов'язковому порядку, будуть внесені всі тварини старше двох місяців.

При покупці тваринки господар повинен буде її зареєструвати протягом 5 днів. Після реєстрації котику чи собачці присвоять довічний порядковий номер і закріплять на нашийнику, котрий відтепер своє обов’язковим.

За реєстрацію господар повинен сплатити 180 грн. Від збору звільняють чорнобильців, інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників АТО, інвалідів I і II груп, громадські організації та притулки, також у разі, коли тваринку брали у притулку.

Накладається «вето» на розведення безпородних домашніх тварин, а ось породистих розводитимуть виключно в племінних розплідниках і кінологічних клубах, котрі мають відповідну ліцензію.

Законопроект передбачає ряд штрафів: за не прибирання екскрементів собаки від 850 до 1,7 тис. грн., за використання тварин для жебракування та за розведення безпородних домашніх тварин і появу потомства вдома – 5,1-20,4 тис. грн., за відмову від стерилізації тварини – 3,4-20,4 тис. грн., за продаж котів й собак з рук без документів – від 340 до 20,4 тис. грн. з конфіскацією тварини.

Також визначено перелік потенційно небезпечних порід собак, котрі підлягають обов'язковому психіатричному огляду: американський пітбультер'єр, акіта-іну, англійський та бельгійський мастиф, кавказька, бельгійська та німецька вівчарки, різеншнауцер, ротвейлер, німецький боксер, фокстер'єр та інші.

Вводиться обов'язкове – один раз на три роки – відвідування ветклінік.

Просто закопати померлу домашню тваринку також не вдасться. Законопроект передбачає «офіційні» похорони на спецкладовищах, котрі створюватимуться за рахунок місцевих бюджетів. Про смерть домашньої тварини господаря зобов’язують повідомити до ветклініки й труп передати з раніше отриманими паспортом та номерним знаком, зазначеним на жетоні.

Слідкуватиме за додержанням законодавства Національна поліція. Правоохоронці матимуть право прийти до громадян додому і перевіряти, чи має їхній кіт нашийник, чи живе пес у належних умовах, чи не виникло «незаконної» вагітності.

Крім накладення штрафів у поліції будуть повноваження тимчасово, до суду, вилучити домашню тварину.