Не залишаймо одиноких людей наодинці з їх старістю

1 жовтня світ відзначає Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН. Україна цього дня відзначає ще й День ветерана.

Рішення відзначати в Україні щорічно Міжнародний день людей похилого віку було прийнято з метою акцентувати увагу на створенні належних умов соцзахисту пенсіонерів, інвалідів, непрацездатних одиноких громадян. Разом з тим, це і нагода нагадати про необхідність бути уважними, турботливими і милосердними до людей поважного віку, поміркувати про взаємозв’язок поколінь.

На сьогодні осіб, котрі досягли віку 65-ти років і вважаються людьми похилого віку, майже кожна десята людина на Землі. Кожен п’ятий українець – це також особа похилого віку. Шоста частина з цієї кількості - самотні люди, половині з них потрібна стороння допомога практично кожного дня. Саме цими людьми і опікується Вишгородський районний територіальний центр соціального обслуговування, надаючи різноманітні соціально-медичні послуги.

Одинокі немічні наші земляки, у котрих немає близьких родичів, перебувають на догляді у відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання. Для цього відділення Територіальний центр орендує приміщення Димерської райлікарні, розраховане на 25 ліжко-місць.

Для багатьох підопічних відділення - це останнє пристанище в житті, їх рідна домівка. Отож працівники відділення разом з місцевою та районною владою намагаються створити для цих людей справжні домашні умови, огорнути їх теплом і затишком, турбуються про забезпечення їх соціально-культурних інтересів та побутових потреб.

У минулому році у приміщенні, де розташовано спальний корпус відділення, зробили капітальний ремонт, замінивши покрівлю, електромережу, встановивши нові двері у кімнатах. Підлогу в коридорах вклали плиткою, а в кімнатах - застелили лінолеум. Облаштували відділення і новими меблями.

Однак, як зазначає директор Територіального центру Наталія Рудько, проблем тут ще вистачає і керівництву центру з ними самотужки не справитись: «День людей похилого віку - це нагода ще раз звернути увагу на проблеми наших земляків з категорії «одинокі». Вони не обділені увагою з боку наших працівників, однак їм для того, щоб повною мірою відчувати життя, потрібно спілкування і з молоддю, і з митцями. Потрібна увага і тепло сердець. Саме тому закликаю усіх небайдужих земляків відвідати у ці дні наше відділення стаціонарного догляду, поспілкуватись з нашими підопічними, поділитись з ними своїм душевним теплом, по-можливості, допомогти вирішити якісь побутові питання. У цивілізованій країні, а тим більше у нашій державі, яка славиться своїми традиціями вшанування людей поважного віку, не повинно бути одиноких людей. Наші поважні земляки заслуговують того, щоб не бути одинокими не тільки у цей особливий день, яким є Міжнародний день людей похилого віку, а і в жоден інший день. Адже чимало праці, часу і сил доклали вони до розбудови нашого району».

Новина-flash

Київщина: чоловік у Іванкові підрізав кохану

Співробітниками Іванківського відділення поліції за сорок хвилин розшукано й затримано 48-річного жителя Житомирщини, який напідпитку накинувся з ножем на колишню кохану.

Новини за датою

< вересня 2017 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 27 28 29 30